فارس/ خبرگزاری تاس به نقل از مقامات جمهوری دونتسک از کنترل کامل منطقه صنعتی شهر راهبردی باخموت توسط نظامیان روسیه خبر داد.

نیروی هوایی ارتش اوکراین نیز از حملات شبانه روسیه در منطقه خرسون با استفاده از موشکهای هدایت شونده جنگنده‌های سوخو-25 خبر داده است. 

درحالیکه ارتش اوکراین کنترل بخشهای زیادی از باخموت را از دست داده است اصرار «ولودیمیر زلنسکی» برای مقاومت با تلفات بالا انتقادات زیادی را درباره عملکرد وی برانگیخته است.

یک سرهنگ بازنشسته لوهانسک و کارشناس نظامی روزگذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «ریانووستی» در خصوص خسارات سهمگین ارتش اوکراین در باخموت گفت که تنها در هفته گذشته، نیروهای امنیتی کی‌یف در مجموع چهار هزار و ۵۰۰ کشته و زخمی را در نبرد منطقه آرتموفسک (باخموت) متحمل شدند.

طبق این گزارش، در جریان ۹ ماه نبرد نظامیان اوکراینی با نظامیان روس در باخموت، تقریباً این شهر از بین رفته است و ۹۰ درصد از جمعیت این شهر یا همان حدود ۷۰ هزار نفر از این شهر فرار کرده اند و ارتش اوکراین روزانه بین ۱۰۰تا ۲۰۰ نظامی را در نبرد با روسیه از دست می‌دهد.

اوکراین از ماه‌ها پیش برای مقاومت و عقب‌راندن نیروهای روسی خواستار دریافت تسلیحات سنگین، از جمله تانک‌های پیشرفته تهاجمی و هواپیماهای جنگنده شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar