ایسنا/ قطر با تاکید بر موضع خود مبنی بر رد عادی سازی روابط با سوریه، اعلام کرد، کشورهای عربی هنوز در مورد بازگشت دولت سوریه به اتحادیه عرب به اجماع نرسیده‌اند.

به نقل از روسیا الیوم، ماجد بن محمد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر در جریان ارائه گزارش هفتگی در پاسخ به سوالی درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب اعلام کرد، موضع کشورش پیرامون برقراری روابط با سوریه ثابت است و تا زمانی که دلایل تحریم دولت دمشق رفع نشود هیچ گونه عادی سازی روابط با این دولت وجود نخواهد داشت.

وی افزود: دولت قطر با این موضوع به عنوان یکی از اولویت‌های مسائل عربی برخورد می‌کند، بنابراین اجماع کشورهای عربی بسیار مهم است و تا زمانی که این اجماع حاصل شود که در نتیجه تحولات مثبت در صحنه سوریه محقق خواهد شد ما آن را پیش روی خود نمی‌بینیم و معتقدیم که تغییری در موضع قطر ایجاد نخواهد شد.

الانصاری گفت: مواضع ما روشن و ثابت است و تحت تأثیر آنچه در محافل سیاسی می‌گذرد، نیست، مگر اینکه تحولات واقعی داخل سوریه رخ دهد و خواسته‌های مردم سوریه را برآورده کند یا اینکه براساس تحولات مثبت داخل سوریه کشورهای عربی به اجماع برسند؛ اما در حال حاضر هیچ دلیلی برای خوش بینی درباره عادی سازی روابط با دولت سوریه و بازگشت آن به اتحادیه عرب وجود ندارد.

وی بر استقبال و حمایت قطر از تلاش‌های کشورهای عربی در چارچوب پیدا کردن راه حلی برای بحران سوریه تاکید کرد و گفت، این راه حل باید براساس تحولات مثبت و برآورده شدن مطالبات مردمی باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar