تسنیم/ با وجود عقب نشینی نتانیاهو از طرح تغییرات قضائی و تعلیق آن و انتشار اخباری مبنی بر احتمال لغو حکم برکناری گالانت، مخالفان وی تاکید کردند همچنان در خیابان حاضر خواهند بود.

در حالی که رویترز شامگاه سه شنبه از احتمال ابقای یواف گالانت در مقام خود به رغم صدور حکم برکناری‌اش از سوی نتانیاهو خبر داد، صهیونیست‌های مخالف تاکید کردند، اعتنایی به اقدامات نتانیاهو نداشته و همچنان به اعتراضات‌شان ادامه خواهند داد.

برخی از تحلیل‌گران صهیونیست در رسانه‌های این رژیم نوشتند: آنهایی که تصور می‌کردند با تعلیق قانون تغییرات قضائی روند اعتراضات رو به آرامش خواهد رفت، ظاهرا باید دچار سرخوردگی شوند، زیرا گروه‌های مخالف که از سه ماه پیش اعتراضات گسترده را در اسرائیل سازمان دهی می‌کنند اعلام کردند، به تظاهرات خود ادامه خواهند داد و این روند حتی در زمانی که مذاکرات در مقر رئیس (رژیم صهیونیستی) در حال جریان است هم ادامه پیدا می‌کند.

به نوشته این رسانه‌ها، طیف وسیعی از سازمان‌ها و گروه‌های معترض اعلام کردند، اعتراضات خود را به حال تعلیق در نخواهند آورد.

شماری از این گروه‌ها هم تاکید کردند، رسانه‌های طرفدار نتانیاهو به امنیت اسرائیل ضربه وارد کرده است و کسی که وزیر جنگش را برکنار کند، شایستگی و لیاقت رهبری را ندارد.

به گفته معترضین، نتانیاهو با صدور دستور العمل تشکیل گارد داخلی که همزمان با تعلیق قانون تغییرات قضایی انجام شد، در واقع تلاش کرد تا دست بن‌گویر را برای تاسیس گروه شبه نظامی خود باز گذاشته و از این طریق زمینه سرکوب مخالفانش را فراهم کند.

این تحلیل‌ها در حالی منتشر می‌شوند که روزنامه هآارتص در شماره روز سه شنبه خود خبر داد، نیروهای پلیس از ابزارهای ضد شورش از جمله یگان‌های سواره نظام، خودروهای آب پاش، بمب‌های صوتی و.. برای متفرق کردن معترضین در تقاطع کابالان محل اصلی اعتراضات در تل‌آویو استفاده کرده است.

در این بین گمانه زنی‌های مختلفی در رابطه با جانشین یواف گالانت در رسانه‌های عبری زبان منتشر شده است گرچه با این وجود مسئله ابقای گالانت نیز به عنوان یکی از مهم‌‌ترین احتمال‌ها مطرح شده است.

خبرنگار شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع خود اعلام کرد: ارزیابی‌های موجود حکایت از آن دارند که یسرائیل کاتس به عنوان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی جانشین یواف گالانت خواهد شد.

این در حالی است که شبکه تلویزیون کان اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو قصد دارد آوی دیختر را به این پست منصوب کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar