باشگاه خبرنگاران/ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در واکنش به رأی دادگاه منتهن گفت که دموکرات‌ها به او نیرنگ زده‌اند و او بی‌گناه است.
 
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جنجالی سابق ایالات متحده آمریکا در واکنش به اعلام جرم دادگاه منهتن علیه خود، با بیان این‌که «من بی‌گناه هستم»، این حکم را نوعی محاکمه سیاسی و نیرنگ دموکرات‌های این کشور توصیف کرد.

به گزارش ای‌بی‌سی نیوز، ترامپ با بیان این‌که این اتهام سیاسی و به منزله مداخله در نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ است، گفت: «این اتهام‌زنی با هدف نابود کردن جنبش "عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانیم" است، ولی برای دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا نتیجه عکس خواهد داشت.»

وی افزود: «دموکرات‌ها در تلاش برای مقصر نشان دادن من، دروغ گفته، تقلب کرده و دزدی کرده‌اند، اما حالا کاری غیرقابل تصور انجام داده‌اند؛ متهم کردن یک فرد کاملاً بی‌گناه که در عمل مداخله آشکار در انتخابات است.»

هیأت منصفه عالی دادگاه منهتن نیویورک علیه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا اعلام جرم و وی را به پرداخت حق‌السکوت متهم کرد.

با این اقدام هیات منصفه عالی دادگاه منتهن نیویورک، ترامپ، نخستین رئیس‌جمهور (سابق) در تاریخ آمریکا خواهد بود که به جرائم کیفری متهم می‌شود؛ در حالی‌که وی دوباره نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۴ شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar