فارس/ وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به هتک حرمت قرآن کریم در دانمارک، سفیر این کشور را احضار و مراتب اعتراض آنکارا را به او اعلام کرد.

بعد از آنکه مقامات دانمارک هفته گذشته به یک گروه افراطی اجازه دادند قرآن و پرچم ترکیه را به آتش بکشد، وزارت امور خارجه ترکیه اقداماتی را علیه این کشور اتخاذ کرد.

طبق گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱»، وزارت خارجه ترکیه روز گذشته (جمعه، ۳۱مارس) اعلام کرد که سفیر دانمارک در آنکارا را احضار کرده تا محکومیت و اعتراض شدید خود را درخصوص «جنایت مکرر و نفرت‌انگیز علیه قرآن و پرچم کشورش» به او اعلام کند.

هفته گذشته و در ادامه جنایات غربی علیه مسلمانان، یک گروه راست افراطی در دانمارک نسخه‌ای از قرآن و پرچم ترکیه را در مقابل سفارت ترکیه در کپنهاگ به آتش کشید.

در واکنش به این موضوع، دولت ترکیه با ارسال پیام‌های هشداردهنده‌ای به مقامات دانمارک، از آن‌ها خواسته بود تا اقدامات لازم را علیه عاملان انجام داده و گام‌های مؤثری برای جلوگیری از تکرار چنین اقدامات تحریک‌آمیزی بردارند.

وزارت خارجه دانمارک هنوز به درخواست‌های ترکیه و بیانیه وزارت امور خارجه آن پاسخی نداده است.

پیش‌تر وزارت خارجه‌های کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی، قطر، اردن، مراکش، کویت، لیبی و سازمان کنفرانس اسلامی بیانیه‌هایی صادر و اجازه دادن مقامات دانمارک به این گروه‌های افراطی برای هتک حرمت قرآن کریم را محکوم کرده بودند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar