فارس/ شورای سیاسی انصارالله در واکنش به تداوم هتک حرمت قرآن کریم در کشورهای غربی نظیر دانمارک، ورود کالاهای ساخت این کشورها به یمن را ممنوع اعلام کرد.

شورای عالی سیاسی انصارالله یمن امروز شنبه (اول آوریل) به مقامات خود دستور داد تا از ورود کالاهای تولید شده در کشورهایی که در آن‌ها به قرآن کریم هتک حرمت شده، جلوگیری کنند.

طبق گزارش خبرگزاری یمنی «سبا»، شورای عالی سیاسی یمن در جلسه خود به ریاست «مهدی المشاط»، هتک حرمت مجدد قرآن کریم که آخرین بار آن آتش زدن نسخه‌ای از آن در دانمارک بود را شدیداً محکوم کرد.

شورای سیاسی دولت نجات ملی در این جلسه دستور داد تا از ورود محصولات کشورهایی که در آن مقامات‌شان اجازه توهین به قرآن کریم را می‌دهند، جلوگیری و سازوکارهای لازم برای تحریم استفاده از این کالاها اجرا شود.


بعد از آنکه مقامات دانمارک هفته گذشته به یک گروه افراطی اجازه دادند قرآن و پرچم ترکیه را به آتش بکشد، وزارت امور خارجه ترکیه اقداماتی را علیه این کشور اتخاذ کرد.

وزارت امور خارجه آنکارا روز گذشته (جمعه، ۳۱مارس) اعلام کرد که سفیر دانمارک در آنکارا را احضار کرده تا محکومیت و اعتراض شدید خود را درخصوص «جنایت مکرر و نفرت‌انگیز علیه قرآن و پرچم کشورش» به او اعلام کند.

علی‌رغم اینکه دولت ترکیه با ارسال پیام‌هایی نسبت به تداوم روند توهین به مقدسات اسلام به مقامات دانمارک، هشدار داده بود اما وزارت خارجه این کشور هنوز به درخواست‌های آنکار و بیانیه‌های آن پاسخی نداده است.

پیش‌تر وزارت خارجه‌های کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی، قطر، اردن، مراکش، کویت، لیبی و سازمان کنفرانس اسلامی بیانیه‌هایی صادر و اجازه دادن مقامات دانمارک به این گروه‌های افراطی برای هتک حرمت قرآن کریم را محکوم کرده بودند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar