فارس/ «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور فعلی ترکیه در جریان شرکتش در انتخابات، از مردم کشورش خواست تا برای حفظ دموکراسی به پای صندوق‌های رای بروند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور فعلی ترکیه که در دور دوم انتخابات، با «کمال قلیچداراوغلو» کاندید ائتلاف مخالفان در رقابت است، ساعتی پیش به همراه «امینه اردوغان»، همسرش در یکی از شعب اخذ رای حاضر شده و رای خود را به صندوق انداخت.

طبق گزارش شبکه «الجزیره» و به نقل از رسانه‌های ترکیه، اردوغان بعد از انداختن رای خود به صندوق گفت: ما از رای دهندگان می‌خواهیم تا برای حفظ دموکراسی به پای صندوق‌های رای رفته و رای خود را به صندوق بیاندازند.

قلیچداراوغلو، کاندید ائتلاف مخالفان هم طی شرکتش در انتخابات، ضمن دیکتاتور خواندن اردوغان گفته بود: «از مردم ترکیه می‌خواهم که رای بدهند تا از شر حکومت دیکتاتوری خلاص شویم».

 دور اول انتخابات ریاست جمهوری ترکیه روز ۲۴ اردیبهشت درحالی به پایان رسید که هیچکدام از نامزدهای حاضر در این عرصه موفق به کسب آراء ۵۰ درصدی نشدند و انتخابات با حضور دو نامزد اول یعنی رجب طیب اردوغان رهبر «ائتلاف جمهور» و کمال قلیچدار اوغلو رهبر «ائتلاف ملت» به دور دوم کشیده شد.

اردوغان در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه ۴۹.۵۲ درصد و رقیب او، نامزد احزاب مخالف، قلیچداراوغلو، ۴۴.۸۸ درصد آرا را به دست آوردند. دور دوم انتخابات ریاست جمهوری امروز (یکشنبه، ۲۸ می) آغاز شده و رقابت‌ها بین دو ائتلاف در جریان است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar