فارس/ یک ژنرال ذخیره ارتش رژیم موقت صهیونیستی اعتراف کرد که در ارتش رژیم صهیونیستی، هراس زیادی از اقدامات دبیر کل حزب الله لبنان مشاهده می‌شود که تا کنون شبیه آن سابقه نداشته است.

 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسحاق بریک» ژنرال ذخیره ارتش رژیم موقت صهیونیستی بعد از ظهر امروز یکشنبه به سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و تهدیدهای این رژیم از سوی وی اشاره کرد.

کانال تلگرامی صابرین نیوز به نقل از بریک گزارش داد، در ارتش رژیم صهیونیستی، هراس زیادی از اقدامات نصرالله مشاهده می‌شود که تا کنون شبیه آن سابقه نداشته است.


نصرالله شامگاه پنجنبه گذشته با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی هم اکنون پشت دیوارها پنهان شده است تأکید کرد: آمریکا دیگر در جهان هژمونی ندارد و همه چیز به سمت دنیای چندقطبی پیش می‌رود و این همان چیزی است که اسرائیل را نگران می‌کند. در مقابل شکاف داخلی اسرائیل، انسجام و قدرت محور مقاومت قرار دارد.

دبیر کل حزب الله در ادامه به گزافه‌گوییهای مسئولان صهیونیست از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم پاسخ داد و گفت: این، شما نیستید که به جنگ بزرگ تهدید می‌کنید، بلکه ما، شما را به این جنگ تهدید می‌کنیم. هر جنگ بزرگی، تمامی مرزها را در بر خواهد گرفت و صدها هزار مبارز، میادین نبرد را پر خواهد کرند. ما از نظر انسانی، برتری بسیار بالایی داریم. نقطه قوت ما هم، جبهه داخلی دشمن است که از نظر عقیدتی شاهد پسرفت زیادی است.

وی با بیان اینکه جبهه داخلی صهیونیستی، ضعیف شده است و اسرائیلها نیز آماده فرار هستند، خاطر نشان کرد: ما همچنان به آزادی فلسطین، اقامه نماز در مسجدالاقصی و نابودی رژیم اسرائیل امید داریم. در حال حاضر، توانمندیهای نظامی گروههای مقاومت افزایش یافته است. امکانات ما در لبنان، شاهد مثال این قضیه است. آمریکا و رژیم صهیونیستی زمانی که یک گروه یا حزب را در محور مقاومت، دنباله‌رو یا مزدور می‌دانند، محاسبه نادرستی از جنگ دارند. مسئله بازدارندگی هم یکی از مشکلاتی است که دشمن صهیونیستی با آن روبروست.

بریک در ادامه  اذعان کرد: اسرائیل قدرتی خلق نکرده است که بتواند وارد یک جنگ منطقه‌ای شود. تنها راه، [ایجاد] یک گارد ملی نظامی است که از سربازان ذخیره‌ای تشکیل شده باشد که سن آنان بین ۲۵ تا ۵۰ سال باشد.

این ژنرال صهیونیست خاطر نشان کرد: «اسرائیل امروز با مشکل بزرگی روبروست؛ زیرا زمانی که باید [به عملیاتهای مقاومت] پاسخ دهد، هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد و علت این است که آماده جنگ نیست. البته پاسخی که به دنبال جنگ خواهد آمد، فاجعه‌ای است که مدتهاست درباره آن سخن می‌گویم».

بریک با بیان اینکه اگر «ما شجاعت و قدرت جنگ را داشتیم، بیشتر از این [برای آغاز جنگ] جرأت به خرج می‌دادیم. نصرالله این مسئله را می‌داند و به همین دلیل است که سررشته امور را در دست می‌گیرد و کنترل اوضاع را در دست دارد».

 نبیل قاووق عضو شورای مرکز جنبش حزب الله هم شنبه گذشته، با اشاره به ضعف تل‌آویو تأکید کرد، حزب الله در حالی که برای آزادسازی الجلیل، رزمایش برگزار می‌کند، دشمن صهیونیستی هم مانور برگزار خواهد کرد، ولی این اقدام صهیونیستها، نشانگر ضعف، ترس، سرشکستگی و افزایش نگرانی در میان شهرک‌نشینان اسرائیلی است.

وی با بیان اینکه حزب الله در بهترین دوران خود قرار دارد و دشمن صهیونیستی در بدترین دوران، تصریح کرد، وحدت میادین بین گروههای مقاومت، یک حقیقت موجود و کابوس واقعی است که خواب را از چشم سران صهیونیست ربوده است.

راهبرد وحدت میادین بین گروههای مقاومت باعث وحشت مسئولان صهیونیست شده است؛ به نحوی که «آهارون هالیوا » فرمانده دستگاه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی (امان) دوم خرداد ماه جاری مدعی شد که «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با طرح چنین مسائلی، در آستانه ارتکاب یک اشتباه راهبردی است که منجر به آتش زدن منطقه و گشودن جبهه‌های متعدد علیه اسرائیل خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar