فارس/ سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی که اخیرا اظهارنظری تحریک‌آمیز را علیه روسیه مطرح ساخت، با انتشار یک توئیت لفاظی جدید دیگری را مطرح کرد.

«لیندسی گراهام»، سناتور جمهوریخواه آمریکایی که اخیرا در دیدار با «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین صحبت‌های توهین و تحریک آمیزی را نسبت به روسیه مطرح ساخت در واکنش به صدور حکم بازداشتش توسط روسیه گفت، این حکم برای او یک «نشان افتخار» است.

دفتر ریاست جمهوری اوکراین اخیرا ویدیویی از دیدار روز جمعه گراهام با زلنسکی در پایتخت اوکراین را منتشر کرد که در آن او گفته است: «کمک‌های نظامی آمریکا به کی‌یف بهترین پول هزینه‌ شده توسط آمریکا است» چون «روسها دارند می‌میرند.»

صحبت‌های تحریک آمیز این سناتور آمریکایی خشم روسیه را به همراه داشت. «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین در واکنش به آن روز یکشنبه گفت: «سخت بتوان برای آمریکا شرمساری بزرگتر از سناتور بودن کسی مثل گراهام را تصور کرد.»

همچنین وزارت کشور روسیه نیز لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی را بعد از تمجید از اوکراین برای کشتن روس‌ها، در فهرست افرد تحت تعقیب قرار داد. 

گراهام در واکنش به صدور این حکم در توئیتر نوشت، حکم بازداشتی که روسیه برای او صادر کرده را یک «نشان افتخار» برای خود می‌داند.

گراهام همچنین جزو بیش از 200 نماینده و سناتور آمریکایی که ورودشان به روسیه توسط دولت مسکو ممنوع شده، است.

او در ادامه لفاظی های تحریک آمیز خود علیه روسیه همچنین گفت، از دانستن اینکه حمایتش از اوکراین باعث خشم حکومت روسیه شده احساس «لذت فراوان» داشته و «تا زمانی که همه سربازان روسیه از خاک اوکراین اخراج شوند از آزادی اوکراین حمایت می‌کند.»

بعد از انتشار ویدیوی صحبتهای گراهام، «دیمیتری مدودف» معاون رئیس شورای امنیت روسیه هم این سناتور جمهوری‌خواه ۶۷ ساله آمریکایی را «احمق پیر» خواند.

گراهام که با دیدگاه‌های جنگ‌طلبانه‌اش در سیاست خارجی شناخته می‌شود، در واکنش، انتقاد روسیه را رد کرده و گفته او روحیه اوکراینی‌ها در مقاومت برابر تهاجم روسیه با کمک واشنگتن را ستوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar