ایسنا/ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری چک گفت، جنگ بین ناتو و روسیه بدترین سناریوی ممکن است اما این مسئله غیرممکن نیست.

به نقل از خبرگزاری تاس، ژنرال کارل رکا، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری چک طی کنفرانسی در پارلمان این کشور بیان کرد: ما جنگ بین روسیه و ائتلاف نظامی ناتو را بدترین سناریو ممکن تلقی می‌کنیم اما این جنگ غیرممکن نیست بلکه ممکن و محتمل است.

وی ادعا کرد: نیروهای مسلح جمهوری چک در تلاشند تا نسبت به یک حمله احتمالی خشونت‌آمیز با روسیه، "دشمن پیشرفته و مجهز به فناوری سطح بالا" آماده شوند زیرا روسیه در حال حاضر به سمت درگیری با ناتو پیش می‌رود.

این ژنرال افزود: تعهدات جمهوری چک در برابر ناتو نیازمند مشارکت فعالانه این کشور درخصوص مواجه و رویارویی ناتو با یک "دشمن احتمالی" است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری چک ضمن هشدار به شرکت‌کنندگان در این کنفرانس درباره اتکای بیش‌ از اندازه به چین در امور مخابراتی، تاکید کرد: با توجه به وضعیت اوکراین، امنیت ملی جمهوری چک باید تقویت شود و همچنین باید فورا به مسئله اتکای تامین انرژی از روسیه و اتکای بیش از اندازه به چین در حوزه مخابرات توجه ویژه‌ای کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar