مهر/ رییس جمهور روسیه امروز تأیید کرد: مقر اطلاعات نظامی اوکراین را هدف قرار دادیم.

به گزارش اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه امروز سه شنبه در سخنانی تأیید کرد که کشورش به مقر اطلاعات نظامی اوکراین حمله کرده است.
رییس جمهور روسیه در این خصوص گفت: سرزمینی که اوکراین نامیده می شود در سال های اخیر توسط افراد مرتبط با غرب با تمایلات ضدروسی هدایت شده است. این افراد که توسط غرب اداره می شوند، منطقه ای برای خصومت علیه روسیه ایجاد کرده اند. حملات به مناطق غیرنظامی و حیاتی تلاشی برای ترساندن روسیه و مردم روسیه است. حمله پهپادی به مسکو، یک اقدام تروریستی بود. سامانه های پدافند هوایی مسکو طبق روال و به طور رضایت بخش عمل کرد.

«ولادیمیر پوتین» در ادامه اضافه کرد: پدافند هوایی مسکو برای مقابله با حملات به درستی کار کرد. تهدیدهای دیگری در رابطه با فعالیت نیروگاه هسته ای زاپروژیا وجود دارد. روسیه ۳ روز پیش به مقر اطلاعات نظامی اوکراین حمله کرد. حمله (امروز) اوکراین به مسکو در پاسخ به حمله روسیه به فرماندهی اطلاعات نظامی کی یف بود. حمله کی یف به تاسیسات صلح آمیز در مسکو تاییدی بر روش های مورد استفاده کی یف است.


سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو ساعاتی پیش اعلام کرد که مناطق جنوبی و غربی این شهر هدف حمله پهپادی قرار گرفته اند.

وی در این‌ باره گفت: هواپیماهای بدون سرنشین صبح امروز سه‌شنبه به پایتخت روسیه حمله کردند و به چندین ساختمان آسیب رساندند. این حادثه تلفات جانی نداشته است. رسانه‌ های روسیه می‌ گویند حملات پهپادی امروز ارتش اوکراین گسترده بوده و ۲۵ پهپاد به مناطق مختلف مسکو حمله کردند.

مقامات اورژانس درباره جزئیات این حادثه در گفت‌وگو با ریانووستی اعلام کردند یک پهپاد به طبقات بالایی یک ساختمان مسکونی در بخش جنوب غربی شهر برخورد کرد و یک پهپاد دیگر نیز به یک بلوک آپارتمانی ۲۴ طبقه نیز در بخش جنوب غربی مسکو برخورد کرد.

شهردار دستور تخلیه ساکنان دو بلوک آپارتمانی را صادر کرده است. آندری وروبیوف، فرماندار منطقه مسکو هم اعلام کرد چند پهپاد که در حال حرکت به سمت مسکو بودند، سرنگون شدند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar