فارس/ پس از عملیات استشهادی که امروز در شمال کرانه باختری صورت گرفت و به هلاکت یک اسرائیلی ختم شد، مسئولان صهیونیستی تشکیل جلسه دادند و از وضعیت امنیتی این منطقه به شدت ابراز وحشت کردند.

رسانه‌های صهیونیستی، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه)، از هلاکت یک شهرک‌نشین صهیونیست خبر دادند. منابع صهیونیستی ساعتی قبل گزارش داده بودند که این صهیونیست در شمال کرانه باختری هدف حمله قرار گرفته است.
 در واکنش به این عملیات، «زوی سوخوت» (Zvi Sukkot) عضو پارلمان رژیم موقت صهیونیستی (کنست) گفت: عملیات تیراندازی جدیدی در شمال کرانه باختری صورت گرفت. بیشتر عملیاتها طی سالهای گذشته از شمال صورت گرفت و حدود نیمی از کشته‌های اسرائیلی، در عملیاتهایی کشته شدند که از شمال کرانه باختری آغاز می‌شود».

سوخوت مدعی شد که در پاسخ به عملیاتهای استشهادی که به هلاکت صهیونیستها منجر شده است، باید عملیات نظامی صورت گیرد؛ وی تأکید کرد که «ما خواستار عملیات نظامی گسترده هستیم».


کانال ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داده بود که این عملیات در ورودی شهرک صهیونیستی «حرمیش» رخ داده و در پی آن، یک شهرک‌نشین مجروح شده است. گلوله به کتف این شهرک‌نشین اصابت کرد و نیروهای امدادی او را به وسیله بالگرد به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل کرده بودند.

«یوسی داگان» رئیس شهرکهای اسرائیلی واقع در شمال کرانه باختری هم در صفحه توئیتر خود نوشت: «عملیات تیراندازی در نزدیکی ایست‌وبازرسی امنیتی صورت گرفت که به خاطر فشارهای بین‌المللی بر کابینه اسرائیل برچیده شده بود».

داگان همچنین مدعی شد: امکان داشت که از وقوع این عملیات جلوگیری کرد. در منطقه‌ای که در آن عملیات انجام شد، هیچ ایست‌وبازرسی اسرائیلی وجود نداشت؛ لذا مجری [عملیات] به راحتی می‌تواند وارد و خارج شود. وی پنج دقیق پس از این عملیات به خانه خود بازمی‌گردد و قهوه می‌نوشد. این، چیزی است که خون ما را به جوش می‌آورد».

امیر بوخبوط خبرنگار پایگاه صهیونیستی «واللا» هم خبر داد که برای تعقیب مجریان این عملیات،  دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) و ارتش این رژیم، اتاق عملیات مشترک تشکیل داده‌اند.

این در حالی است که پارلمان صهیونیستی در خصوص رخدادهای شمال اراضی اشغالی، جلسه تشکیل داده است. در واکنش به این عملیات، رئیس شورای شهرک‌های صهیونیستی واقع در کرانه باختری هم گفت: آنان (مبارزان فلسطینی) ما را مانند اردک شکار می‌کنند. دیگر، هیچ امنیتی در شمال کرانه [باختری] وجود ندارد».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar