فارس/ وزارت دفاع روسیه اعلام کرد اقدام تروریستی اوکراین علیه جمعیت غیرنظامی در منطقه «بلگورود» خنثی شد.

.زارت دفاع روسیه اعلام کرد «تلاش جدید رژیم کی‌یف برای انجام اقدام تروریستی علیه جمعیت غیرنظامی شهر شبکینو در منطقه بلگورود روسیه صبح امروز خنثی شد». 
پیش از آن، فرماندار بلگورود گفته بود نیروهای اوکراینی شهر مرزی شبکینو را با سامانه‌های راکتی «گراد» گلوله‌باران کردند و ساختمان مسکونی در این شهر به آتش کشیده شد. 

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود اعلام کرد: حدود ساعت سه بامداد (به وقت محلی) تشکیلات اوکراینی با حداکثر دو گروه پیاده‌نظام موتوریزه تقویت شده با تانک برای حمله تلاش کردند. ارتش روسیه سه حمله را دفع کرد. 
مسکو با تاکید بر این که اجازه نقض مرزهای روسیه داده نشد، افزود: تشکیلات رژیم کی‌یف با تحمل خسارات قابل‌توجه به عقب رانده شد و بیش از ۳۰ اوکراینی کشته شدند. 
بعد از حمله یک گروه شبه‌نظامی که دوشنبه از مرز اوکراین وارد منطقه بلگورود روسیه شده بودند، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه تهدید کرد مسکو بسیار سخت و خشن به حملات بیشتر پاسخ خواهد داد. 

ارتش روسیه سه‌شنبه گفته بود شبه‌نظامیانی را که به بلگورود منطقه مرزی روسیه حمله کردند، نابود کرده و بیش از ۷۰ شبه‌نظامی اوکراینی را کشته و سایرین را به داخل اوکراین بازگردانده است. 
دستکم هشت غیرنظامی در حمله یک گروه شبه‌نظامی که دوشنبه از مرز اوکراین وارد منطقه بلگورود روسیه شدند، زخمی شدند.
مسکو مکرراً هشدار داده ادامه پمپاژ تسلیحات به اوکراین به تقابل مستقیم غرب و روسیه منتهی خواهد شد اما مقام‌های غربی اصرار دارند ارائه کمک‌های نظامی، مالی و سیاسی به اوکراین باعث نمی‌شود آن‌ها طرف درگیری شوند. 
سخنگوی کاخ کرملین در نشست خبری سه‌شنبه در واکنش به قصد غرب برای ارائه جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین، با بیان اینکه ارائه تسلیحات مختلف از جمله جنگنده به اوکراین نمی‌تواند عملیات روسیه را تضعیف کند، گفت که غرب با افزایش کمک نظامی به کی‌یف، هر روز بیشتر در این جنگ دخیل می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید

instagram.com/akharinkhabar