فارس/ سفیر روسیه با اشاره به تازه‌ترین حمایت تسلیحاتی آمریکا از اوکراین گفت، واشنگتن با اختصاص بسته دیگری از کمک‌ نظامی به مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار نسبت به جنایات کی‌یف بی‌تفاوتی نشان می‌دهد و ادعاهایش مبنی بر اینکه از حملات ارتش اوکراین به داخل روسیه حمایت نمی‌کند، یک پنی هم نمی‌ارزد.

به گزارش خبرگزاری تاس، کانال تلگرام سفارتخانه روسیه در پیامی به نقل از آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده آورده است: ما به اصرار این دولت (آمریکا) در تشدید بحران اوکراین اشاره کرده‌ایم. مقامات دوباره با افتخار در مورد ارائه کمک‌های مالی و مادی به دست‌نشانده‌های دیوانه خودشان در کی‌یف صحبت می‌کنند. در عین حال، آنها متحدان اروپایی را تشویق می‌کنند تا توسعه فناوری روسیه را با موانع تجاری اضافی محدود کنند.
او تاکید کرد: و این درست پس از یک سری حملات تروریستی از سوی تحت‌الحمایه‌های آمریکا در مسکو و منطقه مسکو است. واشنگتن به جای پاسخگو کردن از رژیم ولودیمیر زلنسکی [رئیس جمهوری اوکراین]، به طور آشکار نسبت به جنایات باندریت‌ها [ملی‌گرایان اوکراینی] بی‌تفاوتی نشان می‌دهد. اظهارات کاخ سفید مبنی بر اینکه از حملات نیروهای مسلح اوکراین در قلب سرزمین مادری ما حمایت نمی‌کند، یک پنی هم ارزش ندارد.
او خاطرنشان کرد: بسته امنیتی جدید ایالات متحده، که مجموعاً ۳۰۰ میلیون دلار است، عملا به رژیم پوسیده در کی‌یف کمک می‌کند. هیچ چیز جلوی این دولت را نمی‌گیرد. نه بحران در اقتصاد، نه درخواست کشورهای آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا برای کمک به توسعه اجتماعی-اقتصادی.
آنتونوف همچنین به بحران داخلی آمریکا اشاره کرده و افزود: سوالات زیادی در مورد اینکه چرا واشنگتن برای رسیدگی به مسائل حاد مهاجرت در مرزهای جنوبی ایالات متحده آماده نیست، بی‌پاسخ مانده است. مشکل موجودیت فلاکت‌بار مهاجران را می‌توان به سادگی با تغییر مسیر حداقل بخشی از کمک‌های نظامی ایالات متحده که در کوره درگیری در اوکراین می‌سوزد، حل کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar