فارس/ رسانه جمهوری آذربایجان مدعی شده نخست‌وزیر ارمنستان با جلیقه ضدگلوله هنگام حضور برای شرکت در اجلاس سران جامعه سیاسی اروپا در مولداوی دیده شده است.

خبرگزاری «ترند» جمهوری آذربایجان با انتشار تصاویری از ورود «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان به دومین اجلاس سران جامعه سیاسی اروپا در مولداوی، مدعی شد او با جلیقه ضدگلوله حضور یافته است. 
به ادعای این گزارش، پاشینیان از پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران زمانی که متوجه شد از جمهوری آذربایجان هستند امتناع و محل را فوراً ترک کرد. به نوشته ترند، جلیقه ضدگلوله از زیر کت او پیدا بوده است. 
پیش‌تر «اینترفکس» خبر داد نیکول پاشینیان چهارشنبه سفر کاری خود را به مولداوی آغاز کرد و اول ژوئن (پنجشنبه ۱۱ خرداد) با «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در این کشور دیدار خواهد کرد.
«کیشیناو» پایتخت مولداوی قرار است علاوه بر این اجلاس میزبان نشست پنج‌جانبه نخست‌وزیر ارمنستان، رئیس‌جمهور فرانسه، صدراعظم آلمان، رئیس شورای اروپا و رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان باشد.
پاشینیان آخرین دیدار خود را با علی‌اف در ۲۵ مه (چهارم خرداد) در مسکو به همراه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه برگزار کرد. او در ۲۹ مه (دوشنبه ۸ خرداد) به پارلمان ارمنستان گفت که نشست سه‌جانبه در مسکو نتایج رضایت‌بخشی به همراه نداشت. وی همچنین احتمال امضای توافقنامه صلح با جمهوری آذربایجان در کیشینو را رد کرد.
پاشینیان و علی‌اف در حالی قرار است دیدار کنند که جمهوری ارمنستان و آذربایجان سه‌شنبه مدعی گلوله‌باران مواضع مرزی خود توسط طرف مقابل شدند. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد نیروهای مسلح ارمنستان مواضع ارتش جمهوری آذربایجان را در «آغدام» و «شوشا» گلوله‌باران کردند.

وزارت دفاع ارمنستان بلافاصله ادعای باکو را رد کرد و با انتشار تصاویری گفت نیروهای جمهوری آذربایجان مواضع ارمنستان را با خمپاره گلوله‌باران کردند.
جنگ دوم باکو و ایروان بر سر منطقه قره‌باغ کوهستانی در نهم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۹ آبان ۱۳۹۹) با توافق آتش‌بس به امضای نخست‌وزیر ارمنستان، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان و رئیس‌جمهور روسیه پایان یافت و روسیه به عنوان میانجی این توافق نقش‌آفرینی کرد. جمهوری آذربایجان در این دور از درگیری‌ها مناطقی از جمله قره‌باغ را از اشغال ارمنستان خارج ساخت. با این حال دو همسایه همچنان با یکدیگر تنش و درگیری مرزی دارند که هرازگاهی اوج می‌گیرد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar