فارس/ طبق رده بندی وبسایت گلوبال فایر پاور، ارتش مصر در میان کشورهای عربی رتبه اول و در میان ارتش‌های جهان رتبه چهاردهم را از آن خود کرده است.

 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبسایت گلوبال فایر پاور که به صورت تخصصی در حوزه نظامی فعالیت می‌کند؛ در تازه‌ترین گزارش خود به رده‌بندی ارتش‌های جهان پرداخت.

طبق این رتبه‌بندی، مصر در رده ۱۴ جهان و اول کشورهای عربی قرار دارد و سومالی نیز عنوان ضعیف‌ترین ارتش عربی را به خود اختصاص داد. ارتش سومالی در میان ۱۴۵ ارتش جهان رتبه ۱۴۲ را از آن خود کرده است.


پس از مصر، ارتش عربستان سعودی قرار دارد که در رده جهانی رتبه ۲۲ را از این وبسایت گرفته است. به همین ترتیب ارتش الجزائر در رتبه سوم کشورهای عربی و رتبه ۲۶ جهان، ارتش عراق در رتبه چهارم کشورهای عربی و ۴۵ جهان، امارات در رتبه پنجم عربی و ۵۶ جهان، مغرب در رتبه ششم عربی و ۶۱ جهان و سوریه در رتبه هفت عربی و ۶۴ جهان قرار دارد.

قطر، تونس، یمن، سودان، عمان، کویت، بحرین، لیبی، اردن، لبنان، مویتانی و سومای نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

ارتش‌های عربی عموما اتکا به خارج مرزهای خود دارند و جز سلاح‌های سبک، عموم تسلیحات به شکل واردات و خرید از کشورهای غربی یا شرقی تأمین می‌شود. از سوی دیگر کشورهای عربی در سال‌های اخیر تلاش دارند منابع تأمین تسلیحات خود را تنوع ببخشند، از این رو قراردادهای نظامی متنوعی نیز طی سال‌های گذشته با روسیه و چین امضاء کرده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar