ایرنا/ خبرگزاری رویترز نوشت: نیروهای اوکراینی در کی یف، پایتخت، امروز (جمعه) مدعی شدند که بیش از ۳۰ موشک و پهپاد روسی را شب گذشته سرنگون کرده اند.

رویترز به نقل از مقامات کی‌یف همچنین نوشت: دو نفر شامل یک کودک، بر اثر ریزش آوار مجروح شدند. مقامات کی یف سپس هشدار حمله هوایی در سراسر این کشور را لغو کردند.

این رسانه افزود: روسیه نیز از ابتدای ماه مه (اردیبهشت) حدود ۲۰ موشک پرتاب کرده و حملات پهپادی جداگانه ای را علیه شهرهای اوکراین انجام داده است.

مقامات نظامی کی یف در پیامی که در کانال تلگرام منتشر شد، مدعی شدند روسیه همزمان حملات پهپادی و با استفاده از موشک کروز را انجام داده است.

آنها در بیانیه ای اعلام کردند که «بر اساس اطلاعات اولیه، نیروهای دفاع هوایی اوکراین بیش از ۳۰ حمله از انواع مختلف به اهدافی در این کشور را شناسایی و نابود کرده اند.

ویتالی کیلیچکو (Vitali Klitschko) شهردار کی یف که پیشتر انجام دو موج از حملات جدید را گزارش کرده بود در تلگرام نوشت درخواستی برای خدمات کمک رسانی نشده است.

مقامات نظامی اوکراین می گویند روسیه ۱۵ حمله موشکی و پهپادی انجام داده است.

اوکراین پیوسته ادعا می کند که نیروهای دفاعی این کشور اکثر موشک‌ها و پهپادهایی را که نیروهای روسیه در حملات خود استفاده می‌کنند، نابود می‌کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar