فارس/ رژیم صهیونیستی در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت از جنبش حزب‌الله لبنان به علت برگزاری رزمایش در مجاورت مرز فلسطین اشغالی شکایت کرد.

 جنوب لبنان، یکشنبه، ۲۱ می، در آستانه بیست و سومین سالروز آزادسازی خاک لبنان شاهد برگزاری رزمایش نظامی حزب‌الله با هدف نمایش آمادگی‌های مقاومت برای دفاع از خاک لبنان بود. 

در بخشی از این رزمایش، حمله به شهرک‌های صهیونیستی برای اسارت نظامیان صهیونیست و همچنین حمله پهپادی به شهرک‌های صهیونیست‌نشین شبیه‌سازی شده بود. در این رزمایش، همچنین از خودروهای جنگی، گلوله‌های جنگی، سامانه‌های پرتاب موشک و... استفاده شد.

بنابر گزارش روزنامه صهیونیستی «معاریو»، «گیلعاد اردان» سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد، امروز، شکایت‌نامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل تحویل داده و در آن مدعی شده که رزمایش اخیر حزب‌الله در مجاورت مرز فلسطین اشغالی نقض قطعنامه ۱۷۰۱ و ۱۵۵۹ شورای امنیت است.

این دیپلمات صهیونیست  در عین حال با تروریست خواندن حزب‌الله، از بیروت خواست که رویدادها را در خاک خود کنترل کند و اجازه برنامه‌ریزی برای حمله را به حزب‌الله ندهد.

طبق این گزارش، نماینده رژیم صهیونیستی همچنین ضمن درخواست پایبندی به قطعنامه‌های ۱۷۰۱ و ۱۵۵۹ از دولت لبنان، از شورای امنیت سازمان ملل خواست که ایران و حزب‌الله را به ادعای آنچه تهدید ثبات منطقه خواند، محکوم کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar