ایسنا/ رئیس جمهوری عراق دستور داد، قوانینی که در دوره نظام سابق صادر شده‌اند، مورد بررسی و تجدیدنظر قرار بگیرند.

روزنامه القدس العربی نوشت، عبداللطیف جمال رشید، رئیس جمهوری عراق در دیدار با منیف علی حسین، کاردار سفارت عراق در اردن و تعدادی از اعضا و کارمند سفارت عراق، عملکرد این سفارتخانه و وضعیت عراقی‌های مقیم در اردن را بررسی کرد.

تصمیم دولت اردن برای اجازه دادن به شاخه محلی حزب بعث برای از سرگیری فعالیت سیاسی خود در این کشور، خشم سیاستمداران و فعالان عراقی را برانگیخته است.

عبداللطیف در دیدار با حسین بر لزوم تلاش برای تامین نیازهای اقلیت عراقی‌ها و تسهیل اقدامات و انجام امور آنها به ویژه موارد مربوط به اعطای ویزای ورود به عراقی‌ها تاکید کرد و در ادامه در خصوص موضوعات روابط خوب با کشورهای همسایه، حمایت عراق از کار مشترک با کشورهای دوست و برادر، نقش این کشور در بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و نقش فعال این کشور در نزدیکی ایران و عربستان سعودی صحبت کرد.

وی با اشاره به برنامه بلندپروازانه دولت که اولویت‌های خود را تحکیم امنیت و ثبات، ارائه خدمات به شهروندان، تشویق فرصت‌های سرمایه گذاری و ارائه تسهیلات برای سرمایه گذاران مایل به کار در عراق قرار داده است، بر توسعه روابط با کشورهای جهان بر اساس منافع مشترک، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی تاکید کرد.

عبداللطیف به شورای مشاوران و کارشناسان و معاونت حقوقی ریاست جمهوری دستور داد تا «کلیه قوانین صادره در نظام سابق را بررسی کنند».

کاردار سفارت عراق در اردن هم در این دیدار گفت، ۱۴۰۰۰ عراقی در اردن حضور دارد و سفارت تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات کامل به آنها می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar