ایسنا/ وزیر امور خارجه انگلیس در سفری از پیش اعلام نشده به کی‌یف سفر کرد و بار دیگر بر حمایت کشورش از اوکراین تاکید داشت؛ سفری که در آستانه کنفرانسی با هدف کمک به اوکراین برای بازسازی خسارت‌های ناشی از جنگ با روسیه انجام شد.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه انگلیس در توییتی ضمن تشکر از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور و دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین نوشت: اوکراین می‌تواند روی حمایت ما حساب کند. حال، هر چقدر که می‌خواهد این روند طول بکشد.

سفر کلورلی به کی‌یف در آستانه کنفرانس بازسازی اوکراین که ۲۱ تا ۲۲ ژوئن (۳۱ خرداد تا اول تیر) در لندن برگزار خواهد شد، صورت گرفت.

کولبا ضمن استقبال از همتای انگلیسی‌اش در کی‌یف و ابراز قدرانی‌اش از این سفر، گفت، آنها در حال آماده شدن برای این کنفرانس هستند و با یکدیگر تلاش می‌کنند تا نشست ناتو در ویلنیوس موفقیت‌آمیز باشد.

نشست ناتو ۱۱ تا ۱۲ ژوئیه (۲۰ تا ۲۱ تیر) در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی برگزار خواهد شد.

کنفرانس بازسازی اوکراین که به صورت مشترک توسط لندن و کی‌یف برگزار می‌شود، ادامه سیکل رویدادهای سالانه است که آخرین آن به صورت مشترک با سوئیس در شهر لوگانو برگزار شد.

انتظار می‌رود کنفرانس امسال بر بسیج حمایت بین‌المللی از ثبات اقتصادی و اجتماعی اوکراین و بازسازی آسیب‌های ناشی از جنگ متمرکز باشد. این رویداد به تغییر و تحول اوکراین اختصاص دارد و در سال ۲۰۱۷ میلادی به صورت نمادین به عنوان "کنفرانس اصلاحات اوکراین" راه‌اندازی شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar