مهر/ وزارت خارجه آمریکا فروش تامین امنیت منطقه خاورمیانه را مستلزم فروش تسلیحات نظامی به عربستان دانست.

به گزارش شبکه الجزیره، وزارت خارجه آمریکا از رویکرد عربستان در قبال بحران اوکراین حمایت کرد.
وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: از اقدامات عربستان سعودی برای حمایت از اوکراین استقبال می کنیم.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا در خصوص بحران در سودان نیز آمده است که همکاری واشنگتن با ریاض در خصوص پایان دادن به درگیری در سودان، از جمله از طریق مذاکره بر سر اعلامیه تعهد به حفاظت از غیرنظامیان ادامه دارد.


وزارت خارجه آمریکا همچنین برنظامی‌گری خود تاکید کرد و گفت: ما متعهد به تقویت مشارکت امنیتی خود با عربستان سعودی از طریق فروش تسلیحات دفاعی هستیم.

در این بیانیه همچنین آمده است که فروش تسلیحات دفاعی به عربستان سعودی موجب پشتیبانی از ساختار دفاع هوایی و موشکی یکپارچه‌تر منطقه می شود.

نیروهای پشتیبانی سریع و ارتش سودان از ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین) وارد درگیری‌های خشونت‌آمیز و مرگبار شده‌اند که در جریان آن تاکنون بیش از هزار و ۸۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین بنا به گزارش‌های سازمان ملل متحد، بیش از ۱.۲ میلیون سودانی در داخل این کشور آواره شده‌اند و بیش از ۵۰۰ هزار نفر دیگر به خارج از سودان گریخته‌اند.

هلال احمر سودان نیز اعلام کرده بود که تداوم درگیری‌ها در این کشور، داوطلبان جمعیت هلال احمر این کشور را مجبور به دفن‌نمودن ۱۸۰ کشته، بدون اجرای فرآیند تشخیص هویت، نموده است. این در حالی است که دو طرف درگیری‌ها در سودان، بارها بر حمایت خود از غیرنظامیان تأکید کرده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar