فارس/ شماری از اعضای یکی از احزاب مخالف دولت فرانسه در اعتراض به افزایش سن بازنشستگی مقر بازی‌های المپیک 2024 در پاریس را برای مدتی اشغال کردند.

در ادامه ناآرامی‌ها در فرانسه بابت افزایش سن بازنشستگی، اعضای اتحادیه کارگری چپ‌گرای «سی جی تی» روز سه‌شنبه در چهاردهمین روز اعتراضات مدت کوتاهی مقر بازی‌های المپیک تابستانی پاریس ۲۰۲۴ را برای مدت زمانی اشغال کردند.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» معترضان   وارد مقر بازی‌های المپیک تابستانی در «اوبرویلیه» در شمال پاریس شدند و برخی از آن‌ها تابلوهای اعتراضی در این مکان نصب کردند. ۱۱۰۰۰ پلیس از جمله ۴۰۰۰ مامور امنیتی روز سه شنبه در پاریس مستقر شدند.

سران اتحادیه پیش از این تظاهرات مقابل پارلمان فرانسه در پاریس تجمع کردند تا آخرین تلاش خود را برای تحت فشار قرار دادن قانونگذاران برای لغو این قانون انجام دهند.

تصمیم «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه برای انجام اصلاحات اعتراضات شدیدی را موجب شده است. «سوفی بینه» رهبر جدید اتحادیه «سی جی تی» گفت: «اعتراضات 6 ماه است که ادامه دارد و این بی سابقه است.»

بینه گفت که این اتحادیه آماده است تا هفته‌های آینده به مبارزه علیه اصلاحات دولت ماکرون ادامه دهد. «لوران برگر» رهبر اتحادیه میانه‌روی «سی اف دی تی» نیز گفت: «احتمالاً این یکی از آخرین روزهای اعتراضات علیه اصلاحات خواهد بود.»

ماکرون مدعی است که اصلاحات برای رفع کسری بودجه بسیار ضروری است و امیدوار است که نزدیک شدن به تعطیلات تابستانی و بهبود آمار تورم به مردم کمک کند.

 نظرسنجی جدید نشان داد محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه به پایین‌ترین حد از زمان روی کار آمدن رسیده و فقط ۲۶ درصد از فرانسوی‌ها پس از اجرایی شدن قانون جنجالی اصلاحات بازنشستگی از او حمایت می‌کنند.

تنها ۳۶ درصد فرانسوی‌ها گفتند ماکرون اقتدار خود را همچنان حفظ کرده و ۸۴ درصد شهروندان فرانسه در نظرسنجی مذکور گفتند رئیس‌جمهورشان بیشتر از مردم فاصله می‌گیرد. در این نظرسنجی همچنین ۶۳ درصد از اعتراضات بیشتر علیه اصلاحات بازنشستگی حمایت کردند. ۴۵ درصد جمعیت فرانسه از فعالیت‌های دولت خشمگین بودند و ۳۸ درصد ابراز نگرانی کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar