ایسنا/ درگیری مرزی اخیر میان یک نیروی پلیس مصری با نظامیان رژیم صهیونیستی انتقادهای شدید اسرائیلی‌ها از روابط با قاهره را به همراه داشته است و همین مساله و همچنین ترس از بحرانی شدن این روابط، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل را بر آن داشته تا خواستار سکوت مقامات دولتی و نمایندگان درباره این اتفاق شود.

به نوشته روزنامه رأی الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی از احتمال بحران در روابط با مصر درپی درگیری مرزی اخیر، خواستار سکوت اعضای کابینه خود و نمایندگان کنست در این باره شد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کردند که این تصمیم نتانیاهو پس از آن اتخاذ شده است که شماری از نمایندگان کنست به شدت از مصر انتقاد کردند و نتانیاهو نگران آسیب وارد شدن به روابط تل‌آویو و قاهره است.

علی‌رغم این تلاش نتانیاهو، اما محافل سیاسی، امنیتی و رسانه‌ای رژیم صهیونیستی عصبانیت و انتقاد شدید خود از مصر درپی این اتفاق را ابراز کرده‌اند.

این انتقادات به حدی است که برخی خواستار بازنگری در روابط اسرائیل با دولت مصر شده و قاهره را مسؤول این درگیری اعلام کرده‌اند.

رسانه‌های اسرائیلی در این باره نوشته‌اند که ملت مصر علی‌رغم امضای توافق صلح میان دو طرف، اما همچنان نسبت به اسرائیلی‌ها نفرت دارند.

برخی نیز موفقیت آمیز بودن توافقنامه عادی سازی روابط میان مصر و رژیم صهیونیستی را زیر سوال برده‌اند.

«آریل کهانا»، تحلیلگر سیاسی اسرائیلی نزدیک به حزب حاکم «لیکود» در این باره گفت که روند صلح میان مصر و اسرائیل که بیش از چهار دهه در جریان است موفق به رسیدن به سطح مردم نشده است.

وی افزود: با وجود گذشت ۴۵ سال از امضای توافقنامه صلح کمپ دیوید میان دولت‌های انور سادات و مناخیم بگین نخست‌وزیر اسبق اسرائیل، اما این روابط و صلح میان دو طرف سرد است.

همچنین عاموس یادلین، ژنرال ذخیره ارتش اسرائیل انتقاد شدیدتری را علیه دولت مصر داشته است و در این باره گفت: ما روابط صلح سردی با مصر داریم، به عقیده من که مصری‌ها با عقیده صلح با ما بزرگ نشده‌اند، بنابراین باید فرض کنیم که هرازگاهی شاهد چنین اقدامات مسلحانه‌ای خواهیم بود.

در همین راستا، شبکه خبری المیادین نیز به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کرد: حقیقت این است که «توافقنامه صلح» با مصر یک توافق خیالی است.

صبح شنبه منابع خبری عبری زبان از وقوع یک حادثه امنیتی در مرز مصر و اراضی اشغالی و کشته شدن سه نظامی صهیونیست خبر دادند.

طبق گزارش رسانه‌ها، یک سرباز مصری از خط مرزی عبور کرده و نظامیان رژیم صهیونیستی را هدف تیراندازی قرار داد. این حمله منجر به کشته شدن سرباز مصری و سه نظامی صهیونیست شد.

ارتش مصر در این باره اعلام کرده است که این درگیری درپی تعقیب عناصر قاچاقچی توسط این سرباز مصری شکل گرفته است اما برخی منابع معتقدند که عملیات ازپیش برنامه‌ریزی شده بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar