یورو نیوز/ انتشار گزارشی در روز سه‌شنبه ۶ ژوئن موارد متعددی از خشونت جنسی و فساد را در یک سازمان بین‌المللی غیردولتی بین سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۲۰ فاش کرد. اگرچه مواردی از فساد مربوط به اواخر دهه ۱۹۸۰ نیز وجود داشته که پنهان شده است.

این سازمان که SOS Children's Villages نام دارد، در سال ۱۹۴۹ در اتریش برای کمک به یتیمان و کودکانی که از مراقبت کافی توسط خانواده‌هایشان بهره نمی‌برند، تأسیس شد و توانسته از ۲.۵ میلیون خردسال و بستگان آن‌ها در ۱۳۷ کشور حمایت کند و بدین‌ترتیب خود را به عنوان «بزرگ‌ترین سازمان جهان» معرفی کرد.

اهتمام مدیر جدید سازمان در فاش‌سازی تخلفات گذشته
اینگرید یوهانسن، مدیر جدید این سازمان که از سال ۲۰۲۱ ریاست آن را بر عهده گرفته است، با هدف رفع «اشتباهات گذشته» از سندی یاد کرد که «خواندن آن برای کارکنانش دشوار است» اما گواهی بر تمایل به «شفافیت گسترده» این سازمان دارد.
در این فرآیند «درون نگری» با هدف روشن شدن مواردی از سوءاستفاده، تیمی به سرپرستی ویلی موتونگا، رئیس سابق دادگاه عالی کنیا تشکیل شد. کمیسیون ده نفره تحقیق از ده کشور بازدید کرد، هزاران سند آرشیوی را مورد بررسی قرار داد و ۱۸۸ مصاحبه با قربانیان، مقامات سابق و ناظران فعلی انجام داد و گزارشی ۲۶۲ صفحه ای با فهرست منفوری از سواستفاده تهیه شد.

تجاوز جنسی، بارداری کودکان و سقط جنین اجباری
این گزارش به مواردی از « سوء استفاده جنسی و فیزیکی از کودکان» «در چندین شعبه عضو» واقع در آفریقا، آسیا و آمریکای مرکزی اشاره می‌کند.

«بسیاری از موارد حاملگی کودکان» ناشی از روابط جنسی بین جوانان تحت سرپرستی و تجاوز جنسی مستند شده است. مواردی که کودکان زیر سن قانونی برای پایان دادن به بارداری خود هدف«سقط جنین اجباری بدون رضایت خانواده» قرار گرفته‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar