ایسنا/ اندیشکده آمریکایی «مطالعات جنگ» روز پنج‌شنبه اعلام کرد که براساس مجموعه‌ای از اطلاعات دریافتی و بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیده که عملیات ضدتهاجمی اوکراین آغاز شده است.

به نقل از یورونیوز، گمانه‌زنی‌های زیادی طی هفته‌های گذشته در مورد زمان و نحوه انجام ضد حمله اوکراین صورت گرفته بود. مقام‌های اوکراین بارها بر بازپس‌گیری مناطقی که به اشغال ارتش روسیه درآمده است، تاکید کرده بودند. 

به گفته اندیشکده «مطالعات جنگ» (Institute for the Study of War) مستقر در واشنگتن فعل و انفعال‌ها در اوکراین و دیگر عوامل تعیین‌کننده بیانگر آغاز عملیات ضدتهاجمی این کشور است.

این موسسه تحقیقاتی در تحلیل خود افزوده است که مقام‌های اوکراینی پیش از این بارها تاکید کرده بودند که آغاز عملیات ضدتهاجمی خود در شرق این کشور را به طور رسمی اعلام نخواهند کرد. 

محققان این اندیشکده همچنین تخمین زده‌اند که مرحله اولیه عملیات ضدتهاجمی اوکراین «دشوارترین» مرحله خواهد بود زیرا نیروهای اوکراینی با مواضع دفاعی ارتش روسیه که از پیش برای این عملیات آماده شده بودند روبرو می‌شوند. 

تحلیلگران نظامی در اندیشکده «مطالعات جنگ» افزوده‌اند که میزان موفقیت اوکراین در مرحله اولیه عملیات خود احتمالا تا مدتی مشخص نخواهد شد. 

مقام‌های اوکراین روز چهارشنبه گفته بودند که نیروهای این کشور عملیات تهاجمی در باخموت را آغاز کرده‌اند. شهر باخموت چند هفته پیش به دست نیروهای واگنر روسیه افتاد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar