مهر/ وزارت دفاع آمریکا امروز ارائه یک بسته کمک نظامی برای اوکراین به ارزش ۲.۱ میلیارد دلار را رسانه‌ای کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز جمعه از ارائه بسته کمک نظامی جدیدی به اوکراین به ارزش ۲.۲ میلیارد دلار خبر داد.
بر اساس اعلام این رسانه، در بیانیه وزارت دفاع آمریکا در این خصوص آمده است: ارائه بسته جدید کمک نظامی ۲.۱ میلیارد دلاری واشنگتن به اوکراین تأیید می‌شود.
بر اساس اعلام پنتاگون، این بسته شامل مهمات پدافند هوایی و گلوله‌های توپخانه است.
پیش از این وزارت دفاع آمریکا، سی و نهمین بسته کمک نظامی به اوکراین را اعلام کرده بود. این کمک شامل توپخانه، وسایل حفاظت در برابر وسایل نقلیه زرهی و موارد دیگر بوده و ارزشی معادل ۳۰۰ میلیون دلار داشت.

پیشتر «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با تصمیم آمریکا برای ارسال تانک‌های آبرامز به اوکراین گفته بود: در مورد تأثیر این تانک‌ها نباید بزرگ نمایی انجام شود. این تانک‌ها هم مانند ما قبلی‌های خود خواهند سوخت. این نقشه به دلایل فنی بی اثر می‌ماند، از سوی دیگر در مورد آن‌چه که قرار است بر قابلیت ارتش اوکراین بیفزاید اغراق می‌شود.
از سوی دیگر، «کوین مک کارتی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم با وجود تنش‌های درون حزبی جمهوریخواهان موافقت خود را با کاهش هزینه‌های نظامی آمریکا اعلام کرده بود.
لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند».

از آن زمان تاکنون کشورهای اروپایی به این بهانه رویکرد ضد روسی خود را تشدید کرده‌اند. در حالی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته بود که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از ۸ سال تحت نسل کشی و آزار و اذیت رژیم کی یف قرار داشتند» اما آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar