مهر/ وزیر خارجه روسیه امروز از بی‌توجهی سازمان‌ملل به گلوله‌باران نیروگاه اتمی «زاپروژیا» توسط اوکراین به‌شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز جمعه در سخنانی اعلام کرد: دبیرخانه سازمان ملل و آژانس بین المللی انرژی اتمی به یادداشت های مداوم روسیه درباره گلوله باران و تلاش ها برای خرابکاری در نیروگاه زاپروژیا واکنشی نشان نمی دهند.
وزیر خارجه روسیه در این ارتباط اضافه کرد: معماران سیاسی غربی ترجیح می دهند به ماهیت نازی رژیم زلنسکی توجهی نکنند.

وی پیشتر هم اعلام کرده بود که کشورهای غربی با تجهیز تسلیحاتی اوکراین قوانین بین‌ المللی را زیر پا گذاشته‌ اند.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که روسیه هرگز هنجارهای بین المللی را نقض نمی کند.
لاوروف یادآور شد که کشورهای غربی با پمپاژ سلاح های مدرن دوربرد و ناامن به اوکراین، هنجارهای بین‌ المللی را نقض می‌ کنند.

در راستای جنگ افروزی غرب در اوکراین؛ وزارت دفاع آلمان چندی پیش از بزرگ‌ ترین بسته کمک تسلیحاتی به اوکراین از آغاز عملیات نظامی روسیه در این کشور، رونمایی کرد.
بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان درباره این بسته گفته بود: همگی امیدوار به پایان سریع این جنگ وحشتناک هستیم که روسیه علیه مردم به‌ راه انداخته است. اما متأسفانه چنین پایانی فعلاً قابل تحقق نیست. به همین دلیل آلمان مادامی که طول بکشد، با تمام توان به اوکراین کمک خواهد کرد.
به گفته وی، این بسته که ۳ میلیارد دلار آمریکا ارزش داشت، ۳۰ دستگاه تانک لئوپارد ۱، زره‌پوش ماردِر، سامانه پدافند و پهپاد جاسوسی را شامل می‌ شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar