ایسنا/ اسناد روز جمعه نشان داد که آلمان قصد دارد سامانه دفاع موشکی «آرو-۳» اسرائیل را به مبلغی حدود ۴ میلیارد یورو (۴.۳۰ میلیارد دلار) خریداری کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، ظرف روزهای آینده آلمان از قانونگذاران درخواست خواهد کرد تا سقف ۵۶۰ میلیون یورو را به عنوان پیش پرداخت تصویب کنند.

آرو-۳ (Arrow-۳) برای رهگیری موشک‌های بالستیک خارج از جو زمین طراحی شده است.

این سامانه از کلاس بالای سامانه‌های دفاع موشکی اسرائیل است که از گنبد آهنین که موشک‌های کوتاه‌برد را رهگیری می‌کند تا موشک‌های دوربرد Arrow-۳ که هر کلاهک غیرمتعارف را در ارتفاع امن نابود می‌کند، شامل می‌شود.

بر اساس اسناد خریدهای خصوصی در وزارت دارایی آلمان که برای ارائه به پارلمان آماده شده است، برلین قصد دارد قراردادی با دولت اسرائیل برای خرید سامانه Arrow-۳ در پایان سال منعقد کند.

در این اسناد افزوده شد که آلمان پیش پرداخت یا بخشی از آن را در صورت شکست معامله از دست خواهد داد، زیرا این پول برای جبران هزینه‌هایی که اسرائیل تا آن زمان متحمل شده، مصرف می‌شود.

قرار است نیروی هوایی آلمان تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۵ سامانه Arrow-۳ را دریافت کند و هزینه این سامانه بیش از آنچه برنامه ریزی شده حدود یک میلیارد یورو خواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar