ایرنا/ تارنمای نشریه اقتصادی فوربز فاش ساخت که بهره‌برداری وزارت دفاع آمریکا از اماکن تفریحی دونالد ترامپ نزدیک به یک میلیون دلار برای کسب و کار رئیس جمهوری وقت این کشور درآمد داشته است.

در گزارش اخیر فوربز آمده اسنادی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد هزینه بهره برداری پنتاگون از اماکن سیاحتی و تفریحی ترامپ در سه سال نخست زمامداری وی ۹۷۶ هزار دلار بوده است. تارنمای شبکه خبری «سی ان ان» در آوریل (فروردین/ اردیبهشت) ۲۰۱۹ خبر داده بود که ۳۰۰ هزار دلار از پول مالیات دهندگان آمریکایی هزینه خوشگذرانی کارکنان پنتاگون در املاک ترامپ شده بود.

بر اساس اطلاعاتی که پنتاگون در مه (اردیبهشت/ خرداد) ۲۰۲۳ و دو سال پس از خروج ترامپ از کاخ سفید منتشر ساخته، ۱۵ تفرجگاه ترامپ در هشت ایالت آمریکا و چهار کشور دیگر میزبان وابستگان پنتاگون بوده اند. مجموعه تفریحی ترامپ در میامی ایالت فلوریدا بیشترین عایدی را با ۲۷۴ هزار دلار درآمد به خود اختصاص داده و پس از آن باشگاه گلف ترامپ در ایالت نیوجرسی و یکی از اماکن تفریحی وی در اسکاتلند در رده های بعدی قرار دارند.

روزنامه واشنگتن پست در سال ۲۰۲۰ تخمین زد که در طول ریاست جمهوری ترامپ، کسب و کارهای وابسته به وی حدود ۲.۵ میلیون دلار از مراودات تجاری با دولت به جیب زده باشند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar