فارس/ ارتش اوکراین ادعا کرد نظامیان این کشور شبانه به پایگاه هوایی روسیه در شبه‌جزیرهٔ کریمه حمله کردند. 

ارتش اوکراین ادعا کرد نظامیان این کشور شبانه به پایگاه هوایی روسیه در شبه‌جزیرهٔ کریمه حمله کردند. بر اساس بیانیهٔ کی‌یف، پایگاه هوایی «ساکی» هدف حملات ارتش اوکراین قرار گرفت اما جزئیات بیشتری دربارهٔ نحوهٔ این حمله یا خسارت‌های وارد شده ارائه نشد.

منابع اطلاعاتی اوکراینی پیش‌تر به خبرگزاری «رویترز» گفته بودند که حمله به فرودگاه نظامی روسیه در کریمه توسط سرویس امنیتی و نیروی دریایی این کشور و با استفاده از شناورهای بدون‌سرنشین و موشک‌های کروز انجام شده است.

مسکو هنوز دربارهٔ این ادعا اظهارنظر نکرده اما وزارت دفاع روسیه بامداد امروز (پنجشنبه، ۳۰ شهریور) گفت که حداقل ۱۹ فروند هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی که به شبه‌جزیرهٔ کریمه حمله کرده بودند، ساقط شدند.

حملات هواپیماهای بدون سرنشین به خاک روسیه از جمله مسکو، شبه‌جزیره کریمه و کورسک در هفته‌های اخیر و پس از آغاز ضدحملات اوکراین شدت گرفته است.

رسانه‌ها و مقامات غربی در طول اجرای ضدحمله اوکراین علیه روسیه هر از چند گاهی به این موضوع اعتراف می‌کنند که سرعت این ضد حمله کمتر از آنچه که آنها انتظار دارند است اما با وجود شکستهایی که این ضد حمله به بار آورده همچنان تلاش می‌کنند به ارتش اوکراین امید واهی برای پیروزی در آینده نزدیک نامعلوم را بدهند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا چندی پیش در مصاحبه با یک شبکه اردنی اعتراف کرد ضدحمله ارتش اوکراین علیه روسیه سرعتی کمتر از حد انتظار کی‌یف و متحدانش داشته  و این ضدحمله را «طولانی، سخت و خونین» توصیف کرد.

مارک میلی همچنین اخیرا به اوکراینی‌ها نسبت به محدود شدن فرصت برای رقم زدن تحول در میدان جنگ به این علت که تنها حدود یک ماه یا کمی بیشتر از فصل مناسب نبرد پیش از فرا رسیدن فصول سرد سال باقی مانده، هشدار داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar