فارس/ هند بعد از تعلیق صدور ویزا برای شهروندان کانادایی در پی تنش‌ها بین دو کشور، کانادا را «بهشت امن برای تروریست‌ها» خواند.

 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه تنش‌های هند و کانادا به دلیل اتهام‌زنی به دهلی نو درباره دست داشتن در تیراندازی مرگبار به یکی از چهره‌های جدایی‌طلب ایالت پنجاب در خاک کانادا، هند، کانادا را «بهشت امن برای تروریست‌ها» خواند.

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، سخنگوی وزارت خارجه هند پنجشنبه (۲۱ سپتامبر، ۳۰ شهریور) در یک بیانیه تند گفت کانادا باید نگران وجهه بین‌المللی خود باشد. وی اظهار داشت: اگر درباره مسائل مربوط به آوازه و آسیب به وجهه حرف می‌زنید، اگر کشوری باشد که باید به این موضوع نگاه کند، فکر می‌کنم کاناداست و شهرت رو به رشد آن به عنوان بهشت امن برای تروریست‌ها، افراط‌گرایان و جرایم سازمان‌یافته. 


اظهارت این دیپلمات هندی بعد از اقدام هند در تعلیق درخواست‌های روادید برای شهروندان کانادایی به دلیل آنچه تهدید امنیتی علیه دیپلمات‌ها در این کشور خوانده شد، مطرح شد. 

«اریندام باگچی» سخنگوی وزارت خارجه هند افزود: موضوع، تحریک خشونت، انفعال مقامات کانادایی و ایجاد فضایی است که عملکرد کمیسیون عالی ما و کنسولگری‌ها را مختل می‌کند که باعث می‌شود به طور موقت صدور ویزا یا ارائه خدمات روادید را متوقف کنیم.

روابط دو کشور بعد از آن که «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا مدعی شد هند احتمالاً پشت قتل «هاریپ سینگ نجار» در ماه ژوئن بوده که توسط دو مرد نقاب‌دار در بریتیش کلمبیا هدف اصابت گلوله قرار گرفت، تیره و تار شده است.

هند این ادعاها را قویاً رد کرده و پوچ و مغرضانه خوانده است. این سخنگوی هندی گفت کانادا در حمایت از ادعای خود اطلاعات خاصی ارائه نکرده است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar