مهر/ مشاور رئیس جمهور جمهوری آذربایجان درحالی از تمایل باکو برای ادغام ارامنه قره باغ سخن گفت که نخست وزیر ارمنستان دیدگاه دیگری دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، حکمت حاجی‌اف مشاور الهام علی‌اف به موضع گیری درباره قره باغ پرداخت.

وی گفت: ما گروههای نظامی در قره باغ که سلاح خود را بر زمین بگذارند را مورد عفو قرار می دهیم.

مشاور رئیس جمهور جمهوری آذربایجان افزود: ما اقداماتی علیه افراد مسلحی که در قره باغ علیه ما اقدام می کنند، به عمل خواهیم آورد.


وی بیان کرد: ما خواهان ادغام ارامنه قره باغ در جمهوری آذربایجان هستیم.

از سوی دیگر «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان گفت: امید به بروز تحولات مثبت در قره باغ وجود دارد اما اوضاع همچنان بحرانی است. خروج ارامنه از قره باغ برنامه اساسی ایروان نیست.

وی افزود: در حال حاضر تهدید مستقیمی متوجه جان ارامنه قره باغ نیست. خروج ارامنه قره باغ به ارمنستان زمانی رخ خواهد داد که آنها دیگر امکان اقامت در آنجا نداشته باشند.

همزمان اسپوتنیک از فضای سنگین امنیتی در ایروان همزمان با نشست کابینه ارمنستان خبر داد
 
 
گفتنی است دور تازه تنش‌های نظامی در قره‌باغ از روز سه شنبه آغاز شد. حملات جمهوری آذربایجان به منطقه قره‌باغ پس از آن روی داد که باکو صبح روز سه شنبه مدعی شد، انفجار یک مین ضدزره جاسازی شده توسط نیروهای ارمنی، باعث انهدام یک کامیون متعلق به جمهوری آذربایجان و کشته شدن چند نیروی امنیتی این کشور شد. در این درگیری های نظامی، تاکنون ۲۷ نفر کشته و بیش از ۲۱۰ نفر از جمله ۱۲ کودک زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه اعلام کرد، در خصوص تعلیق عملیات نظامی در قره‌باغ توافق حاصل شده است و حملات متوقف شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar