ایسنا/ شامگاه جمعه، ارتش رژیم صهیونیستی مدت کوتاهی پس از سخنرانی نخست وزیر این رژیم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اهدافی را در نوار غزه بمباران کرد. در حمله پهپادی و توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به شرق غزه دو فلسطینی زخمی شدند.

به گزارش فلسطین الیوم، ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه کوتاهی که در صفحه خود در پلتفرم «X» منتشر کرد، حمله به نوار غزه را تایید کرد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سه برج دیده بانی مقاومت را در شرق غزه با پهپاد و توپخانه هدف قرار داده است.
توپخانه ارتش اشغالگر همچنین یک پایگاه مقاومت در شرق خان یونس را هدف قرار داد.
ارتش صهیونیستی مدعی شده که این حمله پاسخی به ارسال بالن‌های آتش زا از غزه به سمت اراضی اشغالی بوده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی افزود: ارتش با استفاده از پهپادهای «زیک» مجهز به موشک‌های نقطه زن دقیق حملاتی را انجام داد و مواضع حماس در نزدیکی دیوار حائل هدف قرار گرفت.
در این حمله دو فلسطینی زخمی شدند.
به گفته منابع، رژیم صهیونیستی با حداقل دو موشک از یک پهپاد شناسایی، یک رصدخانه مقاومت در منطقه ملکه در شرق شهر غزه را هدف قرار داد.

بالن‌های مقاومت بار دیگر آتش در خرمن شهرک‌نشینان انداخت
نیروهای مقاومت جمعه در ادامه فعالیت‌ها و عملیات‌ها و اقدامات مبارزاتی علیه اشغالگران صهیونیست با ارسال بالن‌های آتش زا چندین شهرک یهودی در نوار مرزی غزه را به آتش کشیدند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در پی این اقدامات دلیرانه دود غلیظی آسمان این شهرک‌ها را فرا گرفت.
از سوی دیگر، برخی منابع محلی بر آتش سوزی در شهرک یهودی «بئیری» در شرق البریج و شهرک صهیونیستی «کیسوویم» در شرق دیرالبلح و خان یونس تاکید کردند.
این اقدام در حالی صورت می گیرد که روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت که نیروهای امداد و نجات و آتش نشانی این رژیم با کمک ارتش عبری برای اطفای حریق در این شهرک‌ها مبادرت کردند.
آحارونوت نوشت: فلسطینی‌ها در جریان اعتراضات در مرز غزه لاستیک‌ها را سوزانده و نیز چندین آتش‌سوزی در نزدیکی حصار مرزی رخ داده و آتش‌نشانی اسرائیل تایید کرد که حداقل دو مورد از آنها ناشی از بالن‌های آتش‌زا بوده است.
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه نیز اعلام کرد که در تیراندازی نظامیان صهیونیست به سمت تظاهرکنندگان در شرق غزه ۳۱ فلسطینی زخمی شدند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar