فارس/ وزارت خارجه ترکیه نسبت به اقدامات اخیرارامنه مقیم آمریکا و حمله و لفاظی علیه دیپلمات‌های ترکیه‌ای ابراز نگرانی کرد.

 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه ترکیه روز شنبه  نسبت به اقدام تازه  گروه ‌های افراط‌گرای ارمنستانی مقیم آمریکا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «تی‌آرتی» بیانیه این وزارتخانه پس از آن صادر شد که مقامات ترکیه در مجمعی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در ایالات متحده توسط گروه های تندروی ارمنی مورد آزار و اذیت کلامی و فیزیکی قرار گرفتند.


این حادثه با اقدامات پلیس دیپلماتیک آمریکا و پلیس لس آنجلس خاتمه یافت.

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرده که روند قانونی لازم را علیه کسانی که به هیات دیپلماتیک این کشور حمله کردند آغاز خواهد کرد.

پس از سخنرانی افتتاحیه این مراسم، گروهی از دانشجویان ارمنستانی مقیم آمریکا با شروع سخنرانی «حسن مورات مرجان» سفیر ترکیه در واشنگتن شروع به اعتراض کردند. یکی دیگر از معترضان به «رامیل قربانوف» سرکنسول جمهوری آذربایجان در «لس آنجلس» توهین کرد.

تظاهرات ۱۰ دقیقه‌ای این گروه علیه ترکیه و جمهوری آذربایجان توسط نیروهای امنیتی و پلیس خاتمه یافت. در تمام مدت این نشست، معترضان با تجمع در بیرون و با سروصدا سعی در برهم زدن روند عادی برنامه داشتند.

چندی قبل نیز حضور نخست وزیر ارمنستان در مراسم تحلیف «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت. «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان در مراسم تحلیف رجب طیب اردوغان شرکت کرد. پاشینیان در فرودگاه شهر «آنکارا» مورد استقبال «سردار قلیچ» سفیر ترکیه در امور عادی سازی با ارمنستان قرار گرفت.

حمایت‌های آشکار ترکیه از باکو خشم شهروندان ارمنستان را به ویژه پس از یورش به قره باغ به همراه داشته است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar