ایسنا/ هیئت دیپلماتیک سوریه روز شنبه با حضور دکتر احسان رمان، کنسول سوریه، به ریاض بازگشت.

وزارت امور خارجه عربستان از سرگیری فعالیت نمایندگی دیپلماتیک این کشور در سوریه را اعلام کرد.

وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تصمیم بر اساس پیوندهای برادری که دو ملت را متحد می‌کند و به دلیل علاقه به کمک به توسعه اقدامات مشترک عربی و تقویت امنیت و ثبات در منطقه اتخاذ شده است.

این وزارتخانه افزود: این تصمیم با در نظر گرفتن مصوبه نشست وزارتی شورای وزیران خارجه کشورهای عربی که اخیرا در قاهره برگزار شد مبنی بر ازسرگیری حضور هیئت‌های سوری در نشست‌های شورای اتحادیه عرب، تمامی سازمان‌ها و ارگان‌های وابسته به آن اتخاذ شده است.

همچنین به گزارش رسانه‌های سوریه، احسان رمان، کنسول سوریه در پادشاهی عربستان سعودی شب گذشته وارد ریاض شد و از سفارت سوریه در ریاض پایتخت این کشور بازدید کرد.

به نقل از منابع دیپلماتیک، دمشق در میانه آماده‌سازی برای افتتاح رسمی سفارت سوریه در ریاض، دکتر ایمن سوسان دستیار وزیر امور خارجه این کشور را به عنوان سفیر خود در عربستان منصوب خواهد کرد.

مقامات دیپلماتیک گفتند، رمان به عنوان کنسول سوریه در عربستان در جلسه شورای وزیران سوریه طی هفته گذشته، پس از قطعی روابط دیپلماتیک سوریه و عربستان از زمان آغاز شورش‌های داخلی در ابتدای سال ۲۰۱۳، منصوب شد.

عربستان در آخرین اجلاس سران عرب به میزبانی ریاض در اواخر ماه مه سال جاری نقش مهمی در بازگشت سوریه به اتحادیه عرب ایفا کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar