فارس/ وزارت دفاع روسیه از تلفات 690 نفری ارتش اوکراین در 24 ساعت گذشته در شش جبهه درگیری در این کشور خبر داد.

وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد، ارتش اوکراین در 24 ساعت گذشته تلفاتی 690 نفری شامل سربازان کشته و زخمی شده در درگیری‌ها در شش جبهه را متحمل شد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای که در تشریح تلفات و خسارات وارد شده به اوکراین منتشر کرد نوشت: «تلفات دشمن در جبهه دونتسک در 24 ساعت گذشته به 430 کشته و زخمی رسیده و چهار خودروی رزمی زرهی و دو خودروی نظامی دیگر خود را نیز از دست داد. در جریان درگیری توپخانه‌ای نیز یک توپ هوویتزر آمریکایی M777، یک توپ هوویتزر لهستانی Krab و یک توپ خودکششی Gvozdika  منهدم شدند.»

وزارت دفاع روسیه در ادامه بیانیه خود نوشت:«نیروهای روسیه در جبهه جنوب دونتسک دو حمله نیروهای اوکراینی را دفع و 120 نیرو، دو وانت پیکاپ، یک توپ هوویتزر آمریکایی M777 و یک توپ هوویتزر لهستانی Krab ارتش اوکراین را از بین بردند.»

طبق اعلام وزارت دفاع روسیه، ارتش اوکراین در جبهه زاپروژیا بالغ بر 30 سرباز خود را از دست داد و یک توپ هوویتزر آمریکایی M119، یک توپ هوویتزر انگلیسی FH70، دو توپ هوویتزر D-30   و یک توپ هوویتزر Msta-B این ارتش هدف گرفته شدند.

ارتش اوکراین علاوه بر آن، حدود 40 سرباز و سه خودروی خود را در جبهه خرسون و بالغ بر 20 سرباز، دو خودرو، یک توپ هوویتزر آمریکایی M777، یک توپ هوویتزر Msta-B و یک توپ هوویتزر Gvozdika را در محور کوپیانسک از دست داد.

وزارت دفاع روسیه همچنین تشریح کرد، ارتش روسیه در محور خرسون سه انبار مهمات اوکراین را در نزدیکی دو روستای این منطقه و همچنین در نزدیکی شهر کراماتورسک از بین بردند. ارتش روسیه در جبهه «کراسنی لیمان» دو حمله ارتش اوکراین را دفع کرده و به موجب آن 50 سرباز و شش سامانه تسلیحاتی این ارتش را از بین برد.

این تلفات و خسارات در حالی به ارتش اوکراین وارد شد که چند روز پیش روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو مقام دفاعی آمریکا گزارش داد که اولین سری از تانکهای آبرامز چند ماه زودتر از موعد تخمین زده شده به دست اوکراینی‌ها رسیده است.  این مقامات دفاعی آمریکایی گفتند، واشنگتن قرار است تانکهای آبرامز ام-1 بیشتری طی ماههای آینده برای ارتش اوکراین ارسال کند.

ارسال این تانکهای آمریکایی برای اوکراین در شرایطی انجام شد که ضدحملات ارتش اوکراین به مدت چندین ماه متوقف مانده و به کندی پیش میرود. همچنین اخبار زیادی از شکار تجهیزات نظامی ارتش اوکراین به ویژه تانکهای اهدایی کشورهای غربی مثل تانکهای لئوپارد به این کشور از سوی روسیه شنیده می‌شود. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar