ایرنا/ در ادامه هتک حرمت شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی طی چند روز گذشته به بهانه اعیاد یهودی، بامداد امروز این افراد با ورود غیرقانونی به این مکان مقدس، اقدامات تحریک‌آمیز در آن انجام دادند.

به نقل از خبرگزاری شهاب، شهرک نشینان صهیونیست در دومین روز از اعیاد یهود موسوم به «عیدالعرش» به مسجدالاقصی یورش بردند.

این صهیونیست‌ها در دروازه السلسله یکی از ورودی‌های مسجدالاقصی رقص و آداب و رسوم تلمودی و اقدامات تحریک آمیز انجام دادند.

روز گذشته نیز صهیونیستها به بهانه انجام مراسم و آداب تلمودی و تحت حمایت‌های شدید نیروهای امنیتی به منطقه «سوق القطانین» نزدیک مسجدالاقصی یورش بردند.

نظامیان صهیونیست همچنین مغازه‌داران را مجبور به بستن مغازه‌های خود کردند.

منابع خبری بامداد جمعه نیز گزارش دادند، رژیم صهیونیستی به بهانه اعیاد یهودی، به مدت ۲ روز همه گذرگاه‌ها با کرانه باختری و نوار غزه را بست.

رژیم اشغالگر صهیونیستی به مناسبت آنچه یهودیان «عید عرش» می نامند، گذرگاه‌های غزه و کرانه باختری را به مدت ۲ روز بسته است.

شهرک نشینان اشغالگر در ورودی های مسجدالاقصی اقدام به رقص و پایکوبی و آوازخوانی کردند.

پیش‌تر گروه‌های افراطی شهرک نشینان موسوم به هیکل برای حمله گسترده به مسجدالاقصی در ایام اعیاد سه گانه که ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) آغاز شده و تا اواسط اکتبر ادامه دارد، فراخوان داده‌ بودند.

شهرک نشینان صهیونیست تقریبا هر روز به سرکردگی و تحریک مقامات تندروی تل‌آویو به مسجدالاقصی یورش می برند و تلاش دارند که وضعیت این مکان مقدس را تغییر دهند.

صهیونیستها به هر شیوه ای به دنبال تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی به منظور اجرای طرح های شوم خود هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar