ایرنا/ اسناد دولت روسیه نشان می دهد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه فرمان فروش دارایی های بانک "اینتسا سان پائولوی" ایتالیا در روسیه را امضا کرده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از رویترز، در ماه اوت بزرگ ترین بانک ایتالیا به موافقت مسکو برای انتقال دارایی های روسی به مدیریت بانک ایتالیا نزدیکتر شد. در فرمانی که به تاریخ دیروز ۲۸ سپتامبر (۶ مهر) منتشر شده است به فرمانی دیگر در ماه اوت ۲۰۲۲ از سوی پوتین صادر شده بود اشاره کرده که به پوتین قدرت ویژه لغو برخی معاملات از جمله دارایی های مربوط به انرژی و بازرگانی را می داده است.

در فرمان اخیر آمده است مسکو اجازه تراکنش هایی که منجر به دسترسی مستقیم و غیرمستقیم به صد درصد سهام اینتسا بشود را داده است.

بانک اینتسا در روسیه در آغاز جنگ اوکراین در ۲۸ شعبه حدود ۹۸۰ کارمند داشت. این بانک سرمایه گذاری های جدید مشتریان روس خود را با آغاز جنگ اوکراین متوقف کرد.

از سال گذشته بانک اینتسا تلاش کرد تا روابط خود با کسب و کارهای داخلی را حفظ کند اما تحریم های غرب، کار را برای بانک های اروپایی سخت کرد تا از روسیه خارج شوند.

چراغ سبز به اینتسا می تواند مسیر را برای مجوزهای مشابه برای دیگر بانک ها که هنوز در روسیه تقلا می کنند را باز کند.

بانک اینتسا ایتالیا تاکنون دراین باره اظهارنظری نکرده است.

به علاوه اینکه "الکسی پارامونوف" سفیر روسیه در ایتالیا در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت: اکثر مردم ایتالیا به وضوح طرفدار حفظ روابط دوستانه با روسیه هستند. آنها چیزی جز پایان سریع درگیری اوکراین، لغو تحریم‌ها و بازگشت به گفت وگوهای دوجانبه سازنده و سودمند قبلی نمی‌خواهند.

پیشتر سفیر روسیه در ایتالیا اعلام کرده بود که رم در کنار کی‌یف به یک طرف غیرمستقیم در درگیری اوکراین تبدیل شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar