گیم اسکن/ کمتر از چهار ماه تا انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ فاصله داریم و شرکت سونی به تازگی تصمیم گرفته است تا به صورت کامل وسایل جانبی کنسول پلی‌استیشن ۵ را در وبلاگ پلی‌استیشن (PlayStation Blog) معرفی کند. تمام متن‌هایی که از این پس مشاهده خواهید کرد، اطلاعاتی است که شرکت سونی به تازگی در رابطه با وسایل جانبی پلی‌استیشن ۵ منتشر کرده است.اطلاعات کامل در www.gamescan.net


کنترلر وایرلس DualSense که برای کنسول پلی‌استیشن ۵ طراحی شده است، از تکنولوژی بازخورد لمسی، تریگر‌های تطبیق پذیر و همین‌طور میکروفون‌های داخلی بهره خواهد برد.

بازخورد لمسی: با تکنولوژی سخت‌افزاری بازخورد لمسی که اکنون جایگزین دستگاه‌های لرزشی قدیم شده‌ است، شما خواهید توانست تا انواع و اقسام لرزش‌های اطراف خود را (از احساس لرزش متفاوت سلاح‌های گوناگون تا لرزش ناشی از حرکت برروی سطوح متفاوت و…) به واقعی‌ترین حالت ممکن احساس کنید.
تریگرهای تطبیق پذیر: از این پس تریگرهای برروی کنترلر DualSense نسبت به شرایط گوناگون نیروی متفاوتی را برای فشردن احتیاج خواهند داشت؛ به عنوان مثال سرعت یک خودرو بر نیرویی که شما برای ترمز کردن نیاز است بر تریگرها وارد کنید، تاثیر مستقیم خواهد داشت.