خبرگزاری کتاب ایران/ جزمین وارد، نویسندۀ آمریکایی در کتاب «بخوان، دفن‌ناشده، آواز بخوان» زندگی پسر نوجوانی به نام جوجو را در ناحیۀ روستایی ایالت می‌سی‌سی‌پی آمریکا را به تصویر می‌کشد و تصویری دقیق از ناملایمات و نیز امیدهای پسر نوجوان ارائه می‌دهد.

جوجوی سیزده‌ساله به دنبال آن ‌است که معنای مرد بودن را به خوبی درک کند و سعی می‌کند رفتار اطرافیانش را زیر نظر بگیرد، اما در این شناخت با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود.

مایکل، پدر سفیدپوست جوجو، به تازگی از زندان آزاد شده و مادرش، لئونی، زنی سیاه‌پوست است که حضور پررنگی در زندگی جوجو و خواهر نوپایش ندارد. لئونی نمی‌تواند نیازهای فرزندانش را بر نیازهای خودش ارجح بداند. جزمین وارد در این اثر با زبردستی حقایق تلخ، قدرت‌های حاکم و نیز محدودیت‌های روابط خانوادگی را به تصویر می‌کشد.

سهیل سمی ترجمه‌یی روان و تاثرگذار از این رمان به دست می‌دهد که درک و فهم سبک نوشتن نویسنده را برای خواننده فارسی زبان راحت‌تر می‌کند.

رمان جزمین وارد یادآور فضای جادویی رمان‌ای آمریکای لاتین است. نویسنده در لایه‌های اثرش پرده از تعیض نژادی و تنش بین سفیدها و سیاه‌ها برمی‌‌دارد.

بخوان، دفن‌ناشده، آواز بخوان را سهیل سمّی به فارسی ترجمه کرده و نشر چترنگ آن را در 274 صفحه و قیمت 38 هزار تومان چاپ کرده است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید