ایرنا/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: طرح تابستانه کتاب با عنوان «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» تا ۳۰ مرداد در استان ادامه دارد.

محمد محمدپور، روز سه شنبه افزود: در این طرح ۳۸ کتابفروشی استان شامل ۳۰ واحد عرضه و فروش کتاب در تبریز و ۸ کتابفروشی در شهرهای مراغه، بناب، ملکان، عجب شیر، مرند، هشترود و قره آغاج مشارکت کرده اند.

وی اظهار داشت: کتابفروشی‌های مشارکت کننده در این طرح در مدت ۱۳ روز از ۱۸ تا ۳۰ مرداد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، کتاب های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف عرضه خواهند کرد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در این طرح سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۱۵۰ هزار تومان است، گفت: در طرح تابستانه کتاب۹۹ به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شده است.

محمدپور، ادامه داد: طرح‌های عیدانه تابستانه، پاییزه و زمستانه کتاب در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اجرا می‌شود.

براساس اطلاعات ثبت شده ۷۷۱ کتاب‌فروش از سراسر کشور در این طرح شرکت دارند که از این میان، ۱۶۹ کتابفروشی در شهرستان‌ها و ۶۰۲ کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها واقع شده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar