اسب بخار/ کمپانی «سایک»، که در ایران با نشان «ام جی» شناخته می شود، به تازگی از سری محصولات جدید خود پرده برداشته است، که یکی از آن ها سدان تمام برقی “سایک ER6” است.

این خودرو، که با نشان جدید “R” عرضه خواهد شد، سبک طراحی های جدید سایک را دنبال می کند. لوگوی جدید R در مدل های جدید این کمپانی برای کانسپت ها و خودروهای تولیدی تمام الکتریکی سایک در نظر گرفته شده است. محصولات سایک در چین تحت برند Roewe عرضه می شوند و R هم حرف اول این نشان است، اما احتمال می رود در بازارهای خارج از چین، کمپانی همچنان از نشان شناخته شده “MG” در این محصولات استفاده کند. سبک طراحی ER6 دقیقاً سبک کانسپت های اخیر سایک را دارد و در نمای جلو المان هایی مشابه مدل مارول R را می بینیم. چراغ های جلو خشن و کشیده طراحی شده و سپر به صورت یکپارچه در امتداد خطوط سپرها و گلگیر قرار گرفته است. برخلاف مدل مارول R، در این مدل خبری از اتصال با ال ای دی نیست و دو چراغ جلو با نواری ضخیم و مشکی به هم متصل شده اند که در وسط آن نشان R قرار گرفته است. در پایین سپر هم خطوط مشکی عمودی و نازک را می بینیم که هماهنگ با دیگر المان های مشکی طراحی جلوی خودرو شده است.

سایک ER6 طول ۴۷۲۴ میلی متر، عرض ۱۸۳۵ میلی متر و ارتفاع ۱۴۹۳ میلی متر را دارد و فاصله محوری این خودرو ۲۷۱۵ میلی متر است. با این ابعاد، سایک ER6 در رده سدان های کامپکت قرار می گیرد. در نمای کناری خودرو خطوط ساده تر می شوند و یک خط در قسمت بالای گلگیر از جلو تا عقب کشیده شده است. خط دیگری هم در پایین درها دیده می شود که از جلو به عقب انحنا پیدا می کند. در نمای عقب خودرو چراغ ها، همانند چراغ های جلو، طرح پهن و کشیده دارند و با قطعه ای کرومی به هم متصل شده اند و نشان R، بالای آن قرار گرفته است. به طور کلی طراحی خودرو را می توان ساده اما نسبتاً مدرن ارزیابی کرد و به نظر می آید این مدل بتواند در بازار موفق باشد.

موتور الکتریکی این خودرو توان تولید ۱۸۱ اسب بخار را دارد که با هربار شارژ، ۶۰۵ کیلومتر بر ساعت را بپیماید. این میزان در خودروهای برقی برای یک سدان کامپکت خوب ارزیابی می شود. هنوز اطلاعاتی در مورد طراحی داخلی و آپشن های این خودرو منتشر نشده، اما انتظار می رود در این خودرو آپشن ها و امکاناتی مثل سنسور نور و باران، ۴ کیسه هوا، ترمز پارک برقی ، سیستم کنترل پایداری، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین جلو و عقب ، فرمان کمکی برقی، کروزکنترل، صندلی برقی راننده، تریم داخلی چرم مصنوعی، نمایشگر لمسی، بلوتوث، تهویه الکتریکی دستی، استارت دکمه ای، سنسور باد لاستیک و… را ببینیم.