اسب بخار/ «لامبورگینی اونتادور SV»، «فراری ۴۸۸ پیستا» و «مک لارن ۷۲۰S» سه مدل از برترین سوپراسپرت های حال حاضر جهان به شمار می روند. در این ویدیو به پرسش این که کدام یک از این خودروها سریع تر هستند پاسخ داده می شود.

در قسمت جدید رقابت سوپراسپرت های کانال “Carwow”، به بررسی سه سوپراسپرت لامبورگینی اونتادور SV، فراری ۴۸۸ پیستا و مک لارن ۷۲۰S پرداخته می شود. قیمت نجومی، پیشرانه های توانمند با قدرتی بیش از ۷۰۰ اسب بخار و موتور وسط بودن، از جمله وجوه تشابه این خودروها به شمار می روند. اما کدام یک از این مدل ها سریع تر است؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا به بررسی ویژگی های فنی هر یک می پردازیم.

ویژگی های فنی
نماینده بریتانیا در رقابت سرعت گیری Carwow، مک لارن ۷۲۰S است. این خودرو از پیشرانه ۴ لیتری ۸ سیلندر تویین توربو با ۷۲۰ اسب بخار قدرت (متریک) و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور برخوردار است. انتقال قدرت در ۷۲۰S توسط جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه به چرخ های عقب صورت می گیرد.

وزن خودرو نیز ۱۴۲۰ کیلوگرم است. در طرف دیگر، فراری ۴۸۸ پیستا با پیشرانه ۳٫۹ لیتری ۸ سیلندر تویین توربو قرار دارد که قدرت و گشتاور مشابه با مک لارن را تولید می کند. انتقال قدرت در این خودرو نیز توسط جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه به چرخ های عقب صورت می گیرد. فراری ۴۸۸ پیستا با ۱۳۹۰ کیلوگرم وزن نسبت به مک لارن برتری دارد.

در نهایت، لامبورگینی اونتادور SV به عنوان تنها سوپراسپرت تنفس طبیعی در رقابت حضور یافته است. این خودرو از پیشرانه ۶٫۵ لیتری ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی با ۷۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. انتقال قدرت در نماینده لامبورگینی به وسیله جعبه دنده ۷ سرعته به تمامی چرخ ها صورت می گیرد.


اونتادور SV با ۱۵۷۰ کیلوگرم وزن به عنوان سنگین ترین خودروی حاضر در رقابت نیز شناخته می شود. با بررسی مشخصات فنی خودروها، اکنون بدون توضیح بیش تر شما را به دیدن ویدیو دعوت می کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar