تسنیم/ در حالی که تعطیلی های ناشی از شیوع ویروس کرونا به بازار خودروی انگلیس ضربه سختی وارد کرده، در طول سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ فروش خودروهای دست دوم تقریباً به نصف رسیده است.
در حالی که تعطیلی های ناشی از شیوع ویروس کرونا به بازار خودروی انگلیس ضربه سختی وارد کرده، براساس گزارشی از انجمن تولید کنندگان و بازرگانان وسایل نقلیه موتوری، در طول سه ماهه دوم سال 2020 فروش خودروهای دست دوم تقریباً به نصف رسیده است.

این گزارش نشان می دهد که معاملات اتومبیل دست دوم در سه ماهه دوم سال جاری میلادی  حدود یک میلیون و 40 هزار دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 48.9 درصد کاهش داشته است.

نکته قابل توجه در این گزارش این است که سرعت کاهش فروش در طی این سه ماه روند نزولی داشته است. اوج کاهش فروش سالانه با 74.2 درصد در ماه آوریل بوده و در ماه ژوئن به 17.5 درصد رسیده است زیرا نمایندگی ها دوباره شروع به کار کردند و معاملات دوباره شروع شد.

این در حالی است که در شش ماهه اول سال 2020، معاملات خودروهای مستعمل در مقایسه با مدت مشابه سال 2019، 28.7 درصد کاهش یافته است.

انجمن تولید کنندگان و بازرگانان وسایل نقلیه موتوری در این گزارش نوشت: با توجه به ابهامات اقتصادی و احتیاج به فعالیت بیشتر در بازار جدید سهام، مشخص نیست چه مدت طول خواهد کشید تا این بازار دوباره رونق بگیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar