تسنیم/ سهام شرکت خودروسازی «نیو»، یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودروهای برقی در چین، که بسیاری آن را تسلای چین می نامند، ۵۲۰ درصد در سال جاری میلادی تا امروز افزایش یافته است.
خودروسازی «نیو»، یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودروهای برقی در چین، طرح های بزرگی برای گسترش در اروپا و فراتر از آن دارد. سهام شرکت نیو که بسیاری آن را تسلای چین می نامند، 520 درصد در سال جاری میلادی تا امروز افزایش یافته است.

 ویلیام لی، موسس و رئیس شرکت نیو می‌گوید:« ما امیدواریم در نیمه دوم سال آینده میلادی تلاش های اولیه برای ساخت خودروی برقی در برخی کشورهایی را که پذیرای این نوع خودرو هستند آغاز کنیم. ما امیدواریم با اروپا شروع کنیم».لی  از کشورهای مشخصی نام نبرد ولی گفت مقدمات ورود نیو به بازار های بزرگ دنیا در 2023 و 2024 در حال آماده سازی است.

این شرکت چینی دو سال پیش وارد بازار بورس نیویورک شد. از زمان عرضه سهام این شرکت، بسیاری از مدیران اجرایی از جمله یکی از موسسان و رهبران نیو در انگلیس و آمریکا استعفا داده‌اند و تعدیل نیرو های بسیاری صورت گرفته است. با افزایش مشکلات مالی شرکت نیو، سهام این شرکت بیش از 80 درصد نسبت به اوج آن در سال گذشته میلادی کاهش یافت.

 همه گیری ویروس کرونا به بازار خودروی چین که از قبل هم با کاهش فروش مواجه بود آسیب رساند. طبق گزارش وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، فروش خودرو در 7 ماه اول سال جاری میلادی 12.7 نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و در این بین، فروش خودروهای دارای انرژی های جدید 32.8 درصد پایین آمده است. این خودروها که شامل خودروهای برقی و هیبریدی می شوند، در ماه جولای با 19.3 درصد، اولین افزایش فروش خود را در سال جاری ثبت کردند.

 شرکت نیو 7 میلیارد یوان (یک میلیارد دلا)ر از سرمایه گذاران خود به دست آورده است. این شرکت اعلام کرد تحویل خودروهای آن در ماه ژوئن رکورد زده و به 3740 خودرو رسیده است. شرکت نیو در کل سه ماهه دوم سال جاری میلادی 10 هزار خودرو فروخت.

 چین که بزرگترین بازار خودروی جهان است، قصد دارد تبدیل به بزرگترین تولید کننده خودروهای دارای انرژی جدید در دنیا شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar