اسب بخار/ در این ویدیو سوپراسپرت های «فراری ۸۱۲ سوپرفست»، «پورشه ۹۱۱ توربو S» و «لامبورگینی اونتادور SVJ» در مقابل هم قرار می گیرند.
در جدیدترین رقابت کانال یوتیوبی “Carwow”، دو سوپراسپرت ایتالیایی و یک سوپراسپرت آلمانی در مقابل هم قرار می گیرند. پیش از پرداختن به نحوه رقابت، در ابتدا به بررسی مشخصات فنی خودروهای حاضر می پردازیم.

ویژگی های فنی
پورشه ۹۱۱ توربو S به عنوان تنها نماینده آلمان در رقابت سرعت و ترمزگیری حاضر شده است. این خودرو که یکی از سریع ترین سوپراسپرت های جهان به شمار می رود، از پیشرانه ۳٫۸ لیتری ۶ سیلندر تویین توربو بهره می برد. این پیشرانه ۶۴۱ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

 انتقال قدرت نیز توسط جعبه دنده ۸ سرعته دوکلاچه PDK به تمامی چرخ ها صورت می گیرد. بهره گیری از سیستم لانچ کنترل چابک، یکی از اصلی ترین نقاط قوت ۹۱۱ توربو S به شمار می رود. فراری ۸۱۲ سوپرفست یکی از دو سوپراسپرت ایتالیایی ۱۲ سیلندر حاضر در این رقابت است. این خودروی جذاب از پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶٫۵ لیتری با ۷۸۹ اسب بخار قدرت و ۷۱۸ نیوتن متر گشتاور بهره می برد.

 انتقال قدرت در فراری ۸۱۲ سوپرفست از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه به چرخ های عقب صورت می گیرد. با این تفاسیر، فراری ۸۱۲ در مدت زمان ۲٫۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. در سوی دیگر، لامبورگینی اونتادور SVJ به عنوان دیگر نماینده ایتالیا حاضر شده است.

 این سوپراسپرت جذاب ایتالیایی نیز از پیشرانه ۶٫۵ لیتری ۱۲ سیلندر با ۷۵۹ اسب بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. لامبورگینی اونتادور SVJ با این مشخصات فنی در مدت زمان ۲٫۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد که ۰٫۱ ثانیه از پورشه ۹۱۱ توربو S کندتر است. انتقال قدرت در اونتادور SVJ از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه به تمامی چرخ ها صورت می گیرد.

رقبت میان این سه سوپراسپرت در بخش های مختلف سرعت گیری از حالت سکون در مسیر ۴۰۰ متر، سرعت گیری در حال حرکت با دنده ۳ و ۴  و ترمزگیری انجام می گیرد. در هر مرحله از رقابت نتایج مختلفی رقم می خورد که بر هیجان و جذابیت مسابقه این سه سوپراسپرت می افزاید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar