باشگاه خبرنگاران/ پانزدهمین قسمت از ویژه برنامه سحرگاهی «سر سفره خدا» با حضور عروسک «چرا» و صداپیشه اش (آزاده مؤیدی فر) از شبکه کودک و نوجوان کانال نهال پخش می‌شود.
«سر سفره خدا» عنوان ویژه برنامه زنده سحرگاهی ماه مبارک رمضان است که به کارگردانی و تهیه کنندگی حمیدرضا عطارد از شبکه کودک و نوجوان روی آنتن می‌رود. این برنامه سحرگاهی با بازیگری احسان مهدی و اجرای حامد مدرس از اول ماه رمضان مهمان خانه ها شده است .
«چرا» نام شخصیتی عروسکی است به صداپیشگی آزاده مویدی فرد برای اولین بار در سال ۱۳۸۱ در برنامه رنگین کمان ظاهر شد و تا سال ۱۳۸۴ در آن نقش آفرینی کرد. پس از آن پنگول جای او را گرفت. «چرا» پس از ۸ سال، به همراه پنگول در ویژه برنامه نوروز ۱۳۹۴ برنامه رنگین کمان حضور یافت.
آزاده مویدی فرد چهره ای ناشناخته با صدای خاطره انگیر در ترانه های کودکانه و عروسکی «چرا»، شخصیت محبوب چرا که حدود ۱۲ سال پیش با ظهور برنامه جدید کودکانه سیما با نام «رنگین کمان» گل کرد پس از سه سال که به طور روتین و البته زنده مهمان خانه های کودکان شد، یکباره خداحافظی کرد و دوباره پس از از حدود هشت سال در سال ۹۲ در قالب برنامه «بچه ها بیاین تماشا» دوباره به خانه اول خود بازگشت. مویدی فرد فارغ التحصیل رشته تئاتر است که به گفته خودش تاکنون عروسک گردانی ۶۵ عروسک را انجام داده است که از شاخص ترینشان می توان به بیژن، چرا، نینی، انیمیشن های نیروی انتظامی،گل بهار و سپیده اشاره کرد. او که علاوه بر این، بازیگری تئاتر را هم در کارنامه کاریش دارد تا به حال بیشتر در حوزه عروسکی فعالیت داشته است.
برنامۀ «سر سفرۀ خدا» ویژه روزه اولی‌ها در گروه کودک شبکه کودک و نوجوان، کانال نهال تولید شده که تاکنون 14 قسمت از آن پخش شده است.
این برنامه از ساعت ۳ تا ۴:۲۵ دقیقه سحر از کانال نهال شبکه کودک و نوجوان پخش می‌شود.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید