ستاره/ لیلا اوتادی ۱۴ مرداد ۱۳۶۲ در محله شمیرانات تهران به دنیا آمد. او دانش‌آموخته کارشناسی معماری داخلی از دانشگاه هنر تهران است. از کودکی به بازیگری علاقه داشت و اولین فیلم خود را در قرار بود در هفت سالگی ایفا کند هنگامی که خسرو شکیبایی برای انتخاب بازیگر در فیلم «کیمیا» به مدرسه آن‌ها رفت و او را انتخاب کرد، اما پدرش مخالفت کرد و مانع شد.
بعدها به تئاتر پرداخت و پدرش را نیز برای ورود به دنیای بازیگری راضی کرد. لیلا کار خود را با فیلم «چشمان سیاه» ساخته ایرج قادری آغاز کرد، اما برای اولین بار با «سریال مهر و ماه» به کارگردانی سید فیاض موسوی دیده شد و به شهرت رسید. فیلم سینمایی چپ دست و نقش دختر فراموشکار در کنار حمید گودرزی، مجموعه تلویزیونی آخرین گناه با موضوع چشم برزخی (برای ماه رمضان)، سریال تلویزیونی زخم در نقش سروان نیروی انتظامی، فیلم سینمایی کاتیوشا در نقش ژیلا و مجموعه تلویزیونی گاندو در نقش یک مامور امنیتی از مشهورترین آثار اوست.

همسر لیلا اوتادی
اگرچه بارها شایعاتی درباره ازدواج لیلا اوتادی بر سر زبان‌ها افتاد اما وی همچنان مجرد است و در این باره می‌گوید: ازدواج یعنی خودم و طرف مقابلم خوشبخت شویم. هر وقت شعور و توانایی این مسئله را داشتم، باید ازدواج کنم. من صرفا عاشق زندگی کردنم.

شایعات و حاشیه های لیلا اوتادی

رابطه لیلا اوتادی و محسن افشانی
در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر دوستی پنهانی محسن افشانی و لیلا اوتادی پخش شد. محسن افشانی که به جنجال ها و شایعات علاقه زیادی دارد با انتشار یک استوری در اینستاگرام خود اگر چه این رابطه را تکذیب کرد اما به گونه ای دوپهلو به ارتباطش در گذشته دامن زد.


شباهت لیلا اوتادی و اسکارلت جوهانسون

عکس های زیادی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد لیلا اوتادی بازیگر ایرانی و اسکارلت جوهانسون هالیوودی شباهت زیادی با هم دارند. نظرات درباره اینکه کدامیک زیباترند همیشه از جنجال های این شباهت در میان کاربران بوده است.
البته شباهت لیلا اوتادی با «آماندا سایفرید» یکی دیگر از یکی از ستاره‌های سینمای هالیوود نیز مطرح است.شباهت لیلا اوتادی با آماندا سایفرید


جنجال دستمزد فیلم پیتزا مخلوط
در خبری، باشگاه خبرنگاران وی را با دریافت ۷۵ میلیون تومان برای ۲۵ روز بازی در فیلم پیتزا مخلوط «حسین قاسمی‌جامی» گران‌ترین بازیگر زن سینمای ایران نامید.
لیلا اوتادی در جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ با حضور در برنامه تلویزیونی هفت که اختصاص به مسائل روز سینمای ایران دارد در حضور مهدی ودادی کارگردان فیلم زن. مرد. زندگی... یادآور شد:
"شایعاتی مبنی بر این‌که من گران‌ترین بازیگر سینمای کشور هستم گاه در فضای اینترنتی منتشر می‌شود که صحت ندارد و عده‌ای به دشمنی قصد دارند مرا گران‌ترین بازیگر سینمای ایران معرفی کنند در صورتی که این امر درست نیست. وی افزود، به نظرم این حرف‌ها شایعات اینترنتی است که تنها از جانب دشمن شکل می‌گیرد."
اوتادی در مورد دستمزد خود گفت: «مردم بهتر از همه دستمزد من را می‌دانند. شایعات مبنی بر بالا بودن دستمزد من برای خودم هم تازگی داشت و عجیب بود. اصلا این طور نیست و فکر می‌کنم یک عده با من دشمنی دارند. آقای ودادی نیز می‌تواند این مسئله را تأیید کند.»

جنجال بازی نقش ندا آقاسلطان در فیلم پایان نامه
در آبان ۱۳۸۹ خورشیدی، خبر بازی اوتادی در نقش ندا آقاسلطان در فیلم پایان‌نامه «فیلم» در برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌های مستقل و دولتی ایران منتشر شد. ساعتی پس از انتشار ساخت این فیلم اعتراض مخالفان در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و بالاترین آغاز شد. صفحه مخالفان اوتادی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک تنها در کم‌تر از هفت ساعت به سه هزار عضو رسید و هم‌چنین گروهی با نام موج آزادی وب‌سایت او را برای مدتی هک کرد.
در نهایت اعلام خبر بازی لیلا اوتادی در نقش ندا آقاسلطان توسط روابط عمومی فیلم پایان‌نامه «فیلم» تکذیب شد. هم‌چنین اوتادی در واکنش گفت: «دلم می‌خواهد بدانم چه کسی این دشمنی را روا داشته تا با طرح این‌گونه خبر مردم را نسبت به من هیستریک و عصبی نماید».

کتاب شعر لیلا اوتادی
لیلا اوتادی، نخستین کتاب خود را که مجموعه شعری با نام '"در بهشتی که کلاغی نیست مترسک هم نیست" است، در زمستان ۱۳۹۳ و در قالب دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرد. این کتاب از جانب انتشارات مروارید و در ۷۶ صفحه، مشتمل بر ۳۵ قطعه شعر سپید، می‌باشد.

علاقه های ورزشی و تفریحی اوتادی

لیلا اوتادی مربی بدنسازی است و این رشته ورزشی را بطور حرفه ای دنبال می‌کند. وی همچنین تنیس و اسب دوانی را دوست دارد. او به ماشینهای شاسی بلند علاقمند است و یک لندکروز مشکی دارد. عاشق مسافرت رفتن، عکاسی و آشنایی با فرهنگ‌های مختلف است و به زبان‌های ترکی و انگلیسی مسلط است.

علاقه ورزشی لیلا اوتادی بازیگر
جالب است بدانید لیلا اوتادی برند عطری با نام خودش دارد. او در این باره گفته: از طرف کمپانى «تمپتیشن» تولیدکننده عطر در فرانسه و امارات با من تماس گرفتند و پس از مذاکراتی که با نماینده خاورمیانه کمپانى داشتیم، پیشنهادشان براى تولید عطر به نام من براى طرفداران عزیزم را پذیرفتم.

فعالیت‌های هنری لیلا اوتادی
سینمایی

۱۳۰۷، تخته گاز
۱۳۹۶، کاتیوشا
۱۳۹۶، پیشونی سفید
۱۳۹۵، آزاد به قید شرط
۱۳۹۴، مالیخولیا
۱۳۹۴، افسونگر
۱۳۹۴، ناردون
۱۳۹۴، آشوب
۱۳۹۳، سه بیگانه (مهدی مظلومی)
۱۳۹۳، تله پاتی
۱۳۹۳، یک شام خوب
۱۳۹۳، کلاف
۱۳۹۲، سگ‌های پوشالی
۱۳۹۲، لاله
۱۳۹۱، زن. مرد. زندگی...
۱۳۹۱، آقای الف
۱۳۹۰، شیر تو شیر
۱۳۸۹، اخراجی‌ها ۳ (مسعود ده نمکی)
۱۳۸۹، دردسر بزرگ
۱۳۸۹، پیتزا مخلوط
۱۳۸۸، به دنبال خوشبختی
۱۳۸۸، عروسک
۱۳۸۸، باغ قرمز
۱۳۸۸، آدم‌کش
۱۳۸۷، پسر آدم، دختر حوا (رامبد جوان)
۱۳۸۷، حرکت اول
۱۳۸۷، دعوت
۱۳۸۶، زن‌ها فرشته‌اند
۱۳۸۵، چهارانگشتی
۱۳۸۵، فرش ایرانی (داریوش مهرجویی)
۱۳۸۵، قصه دل‌ها
۱۳۸۴، چپ دست
۱۳۸۳، بید مجنون (مجید مجیدی)
۱۳۸۱، چشمان سیاه (ایرج قادری)
مجموعه تلویزیونی
۱۳۹۷، گاندو
۱۳۹۷، حوالی پاییز
۱۳۹۵، آرام می گیرم
۱۳۹۵، چرخ فلک
۱۳۹۴، دورهمی
۱۳۹۳، زخم
۱۳۸۹، خون‌بها
۱۳۸۷، اشک‌ها و لبخندها «مجموعه تلویزیونی»
۱۳۸۵، آخرین گناه
۱۳۸۳، مهر و ماه

فیلم تلویزیونی
۱۳۹۴، شروع یک پایان
۱۳۸۸، خواب بد
۱۳۸۷، همان روز
۱۳۸۶، گوشه نشینان
۱۳۸۴، بیرون از بهشت
سریال نمایش خانگی
۱۳۹۶، آشوب
۱۳۹۴، عالیجناب