مجله دلگرم/ حلوا کفگیری تبریزی یک حلوای تبریزی می باشد. این حلوا بسیار خوشمزه و لذیذ است. شما می توانید در مهمانی ها به جای حلواهای دیگر از حلوا کفگیری تبریزی استفاده کنید.
این حلوا با سایر حلواها تفاوت دارد و با آرد نخودچی به همراه آرد سفید قنادی تهیه می شود. در رحله آخر پخت این حلوا، به کمک کفگیر حلوا را برمی گردانیم و به همین دلیل به این نوع حلوا، حلوای کفگیری گفته می شود. تا انتها با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوا کفگیری تبریزی:
۱ لیوان آرد نخودچی
۲ لیوان آرد سفید قنادی
۲ لیوان پودر قند
۵۰ گرم کره
نصف لیوان گردو یا بادام خرد شده
دو سوم لیوان روغن جامد یا نیمه جامد
۲ قاشق سوپخوری پودر هل
مراحل پخت حلوا کفگیری:
ابتدا آرد سفید را با حرارت ملایم حدود ۴۵ دقیقه تفت می دهیم. توجه داشته باشید که حرارت باید خیلی کم باشد تا خامی آرد گرفته شود و رنگ آن نیز زیاد تغییر نکند.
حال تابه را از روی حرارت بردارید و آرد نخودچی را داخل آرد سفید الک دهید. سپس دوباره آن را روی شعله قرار دهید و حدود ۱۰ دقیقه با این آرد تفت دهید. آرد ها را الک کنید و بعد کره و روغن را به آن اضافه کنید و به مدت ۵ دقیقه تفت دهید. حال تابه را کنار بگذارید تا کمی خنک شود.
در این مرحله از طرز تهیه حوا کفگیری هل را آسیاب کنید. سعی کنید هل را از قبل آسیاب نکنید زیرا عطر آن از بین می رود، بهتر است همان لحظه آن را آسیاب کنید. بادام یا گردو را نیز در آسیاب بریزید و فقط در حد اینکه کمی خرد شوند آسیاب کنید.
بعد از اینکه آرد خنک شد، پودر قند را داخل مواد الک کنید. توجه داشته باشید که اگر پودر قند را الک نکنید داخل حلوا گلوله شکل می شود. سپس پودر هل را به آن اضافه کنید و با پشت قاشق پودر قند را به خورد آرد بدهید این مرحله کمی دشوار است، سعی کنید با تمام قدرتتان پودر قند را به خورد آرد دهید.
بادام و گردو را نیز اضافه کنید. حالا به کمک دستتان حلوا را فشار دهید تا منسجم شود، حلوا را کنار تابه جمع کنید. سپس کفگیر را داخل حلوا فرو کنید و حلوا را بلند کنید، سپس بشقاب را روی حلوا برگردانید و حلوا را در آن برگردانید. حال حلوای شما آماده سرو است. نوش جان

 

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar