کوکپد/ مواد لازم برای 2 نفر
1/5 پیمانه برنج
نصف سینه مرغ
هویج 2 عدد متوسط
1 عدد پیاز
1 قاشق غذاخوری شکر
1 عدد تخم مرغ درشت
3 قاشق غذاخوری ماست پرچرب
نمک فلفل سیاه دارچین پودر تخم گشنیز یا پودر هل
زعفران دم کرده
مراحل
ابتدا سینه مرغ را با یک عدد پیاز کوچک و نمک و فلفل و زردچوبه پختم و بعد از پخت گوشت را ریش ریش کردم و کنار گذاشتم. پیاز را هم خلالی کردم و در روغن سرخ کردم.
هویج را خلالی کردم (یا با رنده درشت رنده میکنیم) و در یک تابه ریختم و درشو بستم و با حرارت کم به مدت 10 دقیقه گذاشتم تا هویج ها بپزد بعد به آن شکر و نمک دارچین هل و فلفل و زعفران دم کرده اضافه کردم و تفت دادم. مرغ ریش ریش شده و پیاز را هم به هویج ها اضافه کردم و بعد از اینکه مواد باهم مخلوط شدند حرارت را خاموش کردم.
تخم مرغ را در ظرفی شکسته و با چنگال هم زدم تا از لختگی دربیاید و ماست و نمک و فلفل و زعفران دم کرده را اضافه کردم و خوب هم زدم تا یکدست شد. برنج را به صورت کته (زنده تر از همیشه) درست کردم وقتی آب برنج تمام شد مایه را به مخلوط تخم مرغ اضافه کردم و هم زدم.
در یک تابه یا یک قابلمه کمی روغن ریختم و کمی از برنج را ته قابلمه ریختم و مواد گوشتی و هویج را روی آن ریختم و مابقی برنج را هم ریختم و خوب با پشت قاشق فشار دادم تا مواد منسجم و فشرده شود. روی برنج کمی روغن یا کره و کمی آب ریختم و دمکنی گذاشتم تا ته چین دم بکشد (با حرارت ملایم حدود 45 دقیقه تا یک ساعت زمان می‌برد). بعد ته چین را در ظرف برگردانده و با هویج خلالی یا رنده شده و سرخ شده و زرشک و خلال بادام و خلال پسته سرخ شده تزئین کردم.
نووووووش جاااان 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar